КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ «ДИНАМІВЕЦЬ» ВЛАДИСЛАВ ВАНАТ: «ДЕ ВАЖЧЕ, ТАМ ЦІКАВІШЕ». Олег МАЗУРИК. Кам'янецький часопис "Ключ"

КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ «ДИНАМІВЕЦЬ» ВЛАДИСЛАВ ВАНАТ: «ДЕ ВАЖЧЕ, ТАМ ЦІКАВІШЕ»

Футбол ВанатЧимало сил, енергії варто докласти спортсмену, щоби отримати запрошення до збірної команди України. Кам’янчанин, гравець «Динамо» Київ U-19 Владислав Ванат уже зіграв за юнацьку збірну України U-16, U-17

Про те, якою була його футбольна дорога та яке воно життя у юного футболіста, поговоримо сьогодні із Владиславом.

– Із 5 років я почав займатися футболом, – каже Владислав, – і пішов у школу. Ми живемо біля «Юності». Я їздив на тренування до тренера ДЮСШ-2 Олексія Івановича Муляра.

– Це, як я розумію, на мікрорайон?

– Так. На маршрутці, або деколи тато мене возив. Тато також ходив до цього тренера. Потім я перейшов до Віктора Васильовича Залісного. Там я грав за старших мене на 3 роки.

– Як ти опинився у Києві?

– По каналу 2+2 побачили рекламу. Мені було 9 років. Приїхали на відбір до Сергія Павловича Величка. Я себе добре проявив. Сказали зіграти наступного тижня у чемпіонаті Києва U-9 чи U-10. Ми грали на міні полі 4х4. Цю гру ми виграли 10:0. Там було три четвірки, я забив два голи. Тренер після гри сказав, що я підходжу. З батьками один рік їздив у Київ кожен тиждень на тренування в п’ятницю, а в суботу на гру.

– Це в?

– У школу ДЮСШ «Динамо» Київ. У понеділок я ходив до вчителів, у яких пропускав уроки. Було трохи важко.

– Рівень підготовки показують турніри.

– Перший міжнародний для мене був у Москві в січні 2012 року. Якраз на мій день народження. Це був Кубок І. Коливанова. Там ми зайняли 3-тє місце, а я із 9 забитими м’ячами став кращим бомбардиром турніру.

– Непогано...

– У нас були 3 групи по 30 гравців, з яких через рік занять вибирали 30 кращих футболістів. Цю групу взяв якраз перед турніром у Санкт-Петербурзі новий тренер Валерій Васильович Кінашенко. На цьому турнірі у Петербурзі ми вибороли 1-ше місце, і я з 11 голами був визнаний кращим бомбардиром. Грали на «поперечці» 8х8 на штучному полі. Взагалі-то з 10-ти до 14-ти років тренувалися на штучному полі, а потім перейшли на трав’яне. Команда починала грати на ДЮФЛ (дитячо-юнацька футбольна ліга) України.

– У ДЮФЛ головний суперник у «Динамо» Київ – Шахтар Донецьк. Як у дорослих?

– Так. За ті три роки, що я грав, ми їм 1-ий раз програли по пенальті. У мене травма була, я не грав, а потім 2 рази виграли – 2:0 і 4:3. У фіналі я не грав, бо у півфіналі з «Дніпром» «посадили на карточку», а потім за другу жовту показали червону. Я ще міг би півроку грати в ДЮФЛ, але цієї осені (2018 р.) мене забрали грати в чемпіонаті України U-19.

– Там цікавіше?

– Цікавіше, бо все швидше, гравці більше і скоріше розуміють, як треба грати. Я там зіграв 4 гри й забив 4 голи. «Динамо» зараз йде на 2-му місці, ми маємо на 1 очко менше, ніж «Шахтар», але у нас на 1 гру менше.

– Тобто за втраченими «Динамо» на 1-му місці.

– Виходить. Недавно ми грали проти ФК «Львів». За нього грає кам’янчнин Олексій Харіпов, я з ним у Кам’янці грав. Ми виграли, один гол забив я.

– Тренування в Кам’янці, «Динамо» Київ та у збірній якось відрізняються?

– У «Динамо» багато – десь 30-40 хвилин вправи із м’ячем, а потім нетривала біля 10 хвилин гра на двоє воріт. У Кам’янці «двохсторінка» більша. У збірній багато теорії, роботи на тактику, вивчення суперника. Хоча і в «Динамо» теж багато теорії.

– Ми писали, як ти грав у юнацькій збірній України U-16.

– У Португалії у «товарняках» в листопаді 2017 р. ми перемогли збірну Бельгії 2:1, я забив два м’ячі. Потім програли Португальцям – 1:0. Взагалі по грі. Там дійсно приємно грати у футбол. Португалія має чудову інфраструктуру.

– Але головним мабуть був відбірковий турнір до юніорського Євро-2019 у Боснії?

– Так. У грі проти Ісландії ми програвали 0:2, але зіграли в нічию 2:2, я вийшов у стартовому складі.

– Гібралтар розбили крупно...

– Так, 11:0, я забив два голи. У вирішальному матчі проти Боснії вигравали 2:0, потім ті один відіграли, але ми забили третій м’яч і виграли 3:2. Тепер ще треба пройти відбірковий еліт-турнір.

– Хто суперники України?

– Це Іспанія, Греція й Косово. Дві кращі команди потраплять до фінальної частини юнацького Євро, яке пройде в Ірландії.