СКАНДАЛ НА ПОРОЗІ. Тетяна ШУХАНОВА. Кам'янецький часопис "Ключ"

СКАНДАЛ НА ПОРОЗІ

Бути чи не бути багаторівневій?
jЯк завжди перед сесією міськради відбулося засідання депутатської комісії з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології, яку очолює Валерій Слободян. На комісію запросили головного архітектора міста Ігоря Пиріжка, начальника відділу держархбудконтролю Валентину Анастасову, начальника юридичного управління Олександра Антощука, представника КП «Муніціпальна інспекція» Анатолія Тетервака. 

Валерій Анатолійович від імені депутатської групи «Громада і Закон» порушив досить важливе для міста питання – будівництва багаторівневої парковки навпроти автовокзалу. Про її будівництво мова йде вже давно. Але через те, що земельна ділянка була у тимчасовому користуванні громадської організації «Хмельницька обласна організація всеукраїнської спілки автомобілістів України», не було можливості зводити соціально важливий для міста об’єкт.
Проте три місяці назад у спілки закінчився термін оренди цієї земельної ділянки і вона звернулася до міських депутатів про продовження оренди. Але по причині того, що напрацювання і виділення земельної ділянки під багаторівневу стоянку перебуває у роботі, було вирішено продовжити оренду ГО на три місяці. Цього терміну спілці вистачило б для демонтажу тимчасових споруд. У свою чергу керівництво ГО не пасло задніх і знайшло вихід на
держреєстратора в іншому районі, де і зареєструвало якимось чином об’єкт нерухомості. І тепер просить землю на 5 років вже під своє майно.

АЛЕ СУД БУДЕ ТОЧНО
Чомусь люди вирішили, що їхні інтереси важливіші за загальноміські і забули, що земля у них в оренді. Не знаю чи зможе спілка обвести місто навколо пальця, але на комісії депутати дали доручення виконавчій владі цю проблему вирішити. При потребі в судовому порядку.
Валерій Слободян зазначив: «Проблема нестачі місць для паркування вже не перший рік турбує кам’янчан та гостей міста. Неправильно запарковані автомобілі перешкоджають руху, навколо центрального ринку паркуються ледь не в два ряди, а це серйозна загроза безпеки для інших водіїв та пішоходів. Ще на початку весни депутатська група «Громада і Закон» піднімала питання створення багатоповерхової парковки навпроти автовокзалу. Сьогодні тієї кількості місць, що там є, кардинально не вистачає навіть для працівників ринку. Тому побудова нової парковки нині актуальна. Це дасть можливість автовласникам паркувати автомобілі належним чином і розвантажити проїжджу частину дороги, зменшиться небезпека, для водіїв покращиться огляд та місто стане більш привабливим та комфортним. Але ми не хочемо, щоб це будівництво знову стало проблемою для міста, а відбувалося за законом і принесло користь кам’янчанам.
Не розділяє думку депутаської групи ГО «Хмельницька обласна організація всеукраїнської спілки автомобілістів України», і корпоративні інтереси ставить вище за суспільні і різними сумнівними шляхами намагається їх відстояти.

Спілка неодноразово звертались до міської ради з приводу поновлення договору оренди землі по вул.Князів Коріатовичів, 16а, тобто навпроти автовокзалу. 17 червня вона вкотре звернулася і їй оренда була продовжена на 3 місяці. Але, вже 15 липня вже було прохання надати землю в оренду на 5 років, адже вона надала копію свідоцтва про право власності на об’єкт нерухомості. Проте раніше ніякого об’єкту нерухомості на вказаній ділянці не було. Тому до 31 липня постійна комісія міської ради з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології рекомендує: КП «Муніципальна інспекція», відділу державного архітектурно-будівельного контролю і юридичному управлінню перевірити наявність самого об’єкту нерухомості, походження документів та їх правдивість».

Наша громада не може проковтнути таке нахабство і «рєшали» повинні поплатитися за свої протизаконні дії. Якщо хтось вирішив обійти на повороті місто, то нехай не забуває, що Кам’янець боєць. А за таке фальшування легко загриміти за грати.

Ігор Пиріжок, зазначив, що поки місто досліджувало, як правильно і законно вчинити, тимчасові орендарі вирішили на свою користь. Тому вже сьогодні потрібно звернутися до правоохоронних органів і вивести аферистів на чисту воду. Валентина Анастасова повідомила, що лише її відділ має повноваження з травня 2017 року реєструвати на своїй території, а спілка жодного разу не зверталася про затвердження декларації на об’єкт нерухомості.

Про дивну ситуацію повідомив і Олександр Антощук. Мовляв, термін оренди землі у спілки сплив 4 липня, але 3 липня вона встигла здати об’єкт нерухомості. Це якась нелогічність і тому влада мусить звернутися до суду. Чекаємо результату.

ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ
Цього разу вони надто довго розглядалися. І відтепер на земельній комісії обов’язково має бути присутній представник КП «Міськтепловоденергія» Сергій Боднар, який відповідає за комунікації, щоб не було казусів, коли виділяється земельна ділянка на якій проходять мережі.
Кілька питань, які стосувалися надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок АТ «Хмельницькобленерго», на сесії не будуть підтримані депутатами. Щодо цієї енергопостачальної організації, то головний архітектор взагалі був категоричним: монополіст з людей дере сім шкір, а сам орендної плати за розташування мереж територією міста не сплачує. Тому потрібно усе добряче прорахувати і виставити їм рахунки, які стануть поповненням до міського бюджету. Також було кілька питань, які потребували виїзду комісії на місця.

Цікавим, а можливо колись і гарним було 87-ме питання про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі на Князів Коріатовичів, 1 ТзОВ «АУРУМ ЛТД». Нагадаю, це місце розташування колишнього «Укрсоцбанку», а ще раніше з 1903 року тут знаходився Державний банк. Отже, приміщення є пам’яткою національного значення. Новий власник – інвестор «АУРУМ» планує тут облаштувати готельний комплекс. 

- Ми раді інвесторам, але маємо сумний досвід із універмагом «Смотрич», доки не взялися самі відбудувати, готелем «Україна» та «МІТТЕЛом», які десятки років «прикрашають» центр нашого міста, – коментує Валерій Слободян.

Проте представник київського власника запевнив, що зацікавлені в якнайшвидшій здачі об’єкта. Проєкт красивий і помпезний. Якщо і насправді його таким зроблять, як на ескізі, то це буде справжня прикраса міста.

Що стосується виділення земельних наділів під будівництво котеджів учасникам бойових дій в зоні АТО на колишньому кагатному полі, то додалося ще кілька претендентів. Зауваження з приводу того, що цього робити не можна, надійшло від Ігоря Пиріжка. Головний архітектор сказав, що це майбутній житловий комплекс і повністю всю землю роздавати не можна, бо потрібно буде побудувати магазин, аптеку, дитячий та спортивний майданчики, а землі там більше немає.

Цього разу знову знайшлися люди, які намагаються залізти на зелену зону вулиці Північної.
А одне з питань, заявник депутат Гаврилюк, сам зняв. Він хотів, щоб йому продовжили договір оренди землі на Нігинському шосе. Та так як за ним рахується борг у 138 тисяч гривень, він вирішив зняти з розгляду це питання. Напевне, щоб на сесії це не озвучували.