ПЕРШИЙ РАЗ У ПЕРШИЙ КЛАС ПІД ЧАС КАРАНТИНУ. Тетяна ШУХАНОВА. Кам'янецький часопис "Ключ"

ПЕРШИЙ РАЗ У ПЕРШИЙ КЛАС ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

У нашому місті діти підуть до школи і свято першого дзвоника відбудеться. Щоправда у новому форматі. Святкуватимуть початок нового навчального року в межах класу. Міносвіти рекомендує утриматися від масових заходів. Але формат зустрічей і проведення 1 вересня кожен заклад можете визначити індивідуально. Хто як зможе скреативити.
Такі заходи мають проходити на відкритому повітрі. МОН хоче, щоб діти тільки під час уроків знімали маски, і рекомендує змішану форму навчання.

школа.jpgУ перший клас цьогоріч піде 1164 маленьких кам’янчан. Загалом у закладах загальної середньої освіти міста навчатимуться 10 835 учнів. Дитячі садочки чекають на своїх 4018 дошкільнят.

Управлінням освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради з комунального закладу «Центр організаційно-господарського забезпечення закладів освіти» департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА отримано 7959 підручників на суму 319 521,18 грн для учнів 3 класу, надрукованих за кошти державного бюджету.

Шкільні бібліотеки міста поповнилися такою навчальною літературою: математика (авт. Листопад Н. і Козак М); англійська мова (авт. Карпюк О. Мітчелл Л.); українська мова та читання (авт. Вашуленко М.); Я досліджую світ (авт. Гільберг Т., Жаркова І. і Корнієнко М.); Мистецтво (авт. Масол Л., Рубля Т. і Калініченко О.)

На виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України від 30.07.2020 року №42 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» заклади освіти Кам’янця-Подільського забезпечені засобами індивідуального захисту: маски медичні захисні одноразового використання, дезінфектори, антисептики, рідке мило, одноразові рушники, рукавички медичні латексні.

А також, відповідно до рекомендацій МОЗ про термометрію працівників закладів освіти, щоденне опитування учнів, щоб постійно спостерігати за їх здоров’ям закуплені термометри безконтактні інфрачервоні.

ЩОБ ПОТРАПИТИ У ШКОЛУ
Раніше профогляди проводила дитяча поліклініка і несла відповідальність за дітей, а тепер за здоров’я своїх дітей відповідають виключно батьки. Тому, щоб потрапити у школу батьки мають надати довідку про стан здоров’я своєї дитини від лікаря-педіатра чи лікаря загальної практики сімейної медицини. Ці спеціалісти мають обов’язково оглянути дитину (6-17 років) раз на рік.
Дитячі: хірург, ортопед-травматолог, офтальмолог, стоматолог та інші спеціалісти мають оглянути шестиліток. А також слід пройти додаткові методи досліджень (аналіз крові та інші при потребі). У 7-10 та 12-13 річні мають відвідати лікарів вузьких спеціальностей (при потребі). У 11 років дітей мають оглянути хірург, ортопед-травматолог, офтальмолог, стоматолог та інші спеціалісти. А також потрібно пройти додаткові методи досліджень: аналіз крові на гемоглобін, на цукор у дітей групи ризику по цукровому діабету.

У 14-15 років мають пройти лікарів: стоматолога, гінеколога дитячого та підліткового віку, хірурга, ендокринолога, психолога за потреби. А також пройти флюорографію та аналіз крові на гемоглобін.

Підлітків 16-17 років мають оглянути: стоматолог, гінеколог дитячого та підліткового віку, а також необхідно пройти флюорографію. Щороку перевірка гостроти гору, слуху; постави та плантографії проводиться молодшим спеціалістом з медичною освітою.
Отже, щоб потрапити до школи потрібна довідка від лікаря.

ПРОЦЕС 
Як буде проходити процес навчання відтепер в школах достеменно невідомо і чи приживеться він. У школах вчителі роблять розмітку для дотримання соціальної дистанції, відчиняються усі входи й виходи, які роками були зачинені, в класах розсуваються парти. І тут проблема! Лише половина тепер може вміститися. Багато років назад була у відрядженні в Німеччині і під час відвідин шкіл була здивована відстанню парт у молодшій школі. Вони розміщалися далеко одна від одної і були досить високі і без стільчика. Тобто, дитина, яка не може всидіти на одному місці, могла постояти за тією партою. Тепер у нас повинна бути витримана дистанція і клас у 30 дітей не зможе вчитися одночасно. Подейкують, що відтепер клас ділитимуть на дві частини і тиждень одна вчитиметься, а інша - дистанційно, потім навпаки. Або ходитимуть у дві зміни, а це означає, що буде подвійне навантаження на вчителів. У такому разі й заробітна плата у педагогів має бути подвійна. Але це дуже сумнівно, що вони отримуватимуть вдвічі більше. Швидше за все це буде волонтерська діяльність вчителів. Ще однією проблемою буде куди подіти тих дітей, які опиняться на дистанційному навчанні. Мова про молодших школярів. Батькам потрібно працювати, щоб мати за що утримувати їх. Суцільне безглуздя, яке хтось придумав, аби вчерговий раз відмити гроші.

Звичайно, кожен з нас боїться цього коронавірусу, як боялися будь-якого іншого. Та його подолали, бо ж медицина на місці не стоїть і вже винайшли вакцину. Але поки вона до нас дійде, то буде знищено вщент все – економіка, промисловість, освіта... Крім того, на вулиці, дитячих та спортивних майданчиках повно дітей і батьки ж їх туди пускають. Не можна нині існувати в стерильних умовах і водночас у вакуумі.

Є ще один вихід - зменшувати кількість учнів у класах і вводити додаткові ставки вчителям. І знову ж це шалені кошти. Таке враження, що нашу освіту намагаються повністю знищити, щоб Україну населяли бовдури. Комусь же це вигідно. Та час покаже...