МЕДІАГРАМОТНІСТЬ В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ КАМ'ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО. . Кам'янецький часопис "Ключ"

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ КАМ'ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО

МЕДІА.jpg24 листопада між ГО «Подільська освітня платформа», Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка та Орининською гімназією Хмельницької обласної ради було підписано меморандум про співпрацю в межах проекту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» (від Британської Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів – IREX).

У межах цієї співпраці планується реалізація двох освітніх некомерційних проектів: вільного освітньо-консультаційного простору «Медіаграмотний HUB» (КПНУ імені Івана Огієнка) та «Школа медіграмотності» для інклюзивного освітнього середовища (Ориниська гімназія Хмельницької обласної ради).

Проекти мають на меті продовження роботи IREX в аспекті поширення і впровадження інфо-медійної грамотності в навчальний процес в регіоні через залучення учнів у роботі школи медіграмотності, а також через проведення консультацій та розробку програми підвищення кваліфікації для вчителів загальноосвітніх і спеціалізованих шкіл міста і району. Ці проекти не перші, які вдалося реалізувати у Кам’янці-Подільському (минулого року була Школа медіаграмотності і анімації «АнімаМедіа» у співпраці з УКФ, до того були Кам’янець-Подільські медіа форуми у співпраці із Кам’янець-Подільською міською радою), але, якщо попередні проекти залучали здебільшого громадських активістів, то ці спрямовані на поширення медіаграмотності серед учнів і вчителів загальноосвітніх і спеціалізованих шкіл.

До роботі у проекті «Медіаграмотний HUB» залучені викладачі кафедр журналістики (Оксанамедіа-2.jpg Почапська, Олександр Волковинський і Олена Колупаєва), української мови (Людмила Марчук, Наталія Шеремета і Наталія Ладиняк), інформатики (Олександр Слободянюк), української літератури і компаративістики (Олег Рарицький, Тетяна Джурбій, Валерій Щегельський), теорії і методики початкової освіти (Наталія Бахмат) КПНУ імені Івана Огієнка. Також до проекту долучені запрошені лектори, серед яких – наші випускники: Тетяна Ясінчук (неодноразова переможниця конкурсів анімаційних відео), Сергій Швець (журналіст із UA: Суспільне), Ольга Голуб (із досвідом викладацької і журналістської діяльності), колеги із Київського університету імені Бориса Грінченка, журналісти і громадські активісти.

Розвиток критичного мислення, уміння орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі – це ті життєво необхідні навички, які потрібно формувати ще з народження дитини. Саме тому сьогодні так нагально постала потреба введення громадянської освіти в навчальний процес у загальноосвітніх школах і дошкільних навчальних закладах. На рівні МОН України вже зроблено певні кроки у цьому напрямку, проте флагманами із імплементації інфо-медійної грамотності на сьогодні є Академія Української Преси (АУП), IREX (Британська рада міжнародних наукових досліджень та обмінів), які у тісній співпраці формують якісно новий освітній простір в Україні.