КОМБІНАТ ГОТУЄ РОБІТНИЧІ КАДРИ. Наталія ЯЦЕМІРСЬКА. Кам'янецький часопис "Ключ"

КОМБІНАТ ГОТУЄ РОБІТНИЧІ КАДРИ

Мінекономіки сформувало середньостроковий прогноз потреби у фахівцях та робітничих кадрах на ринку праці на 2020–2024 роки. За їхніми оцінками, потреба у фахівцях та робітничих кадрах на ринку праці в 2021 році складе 398,43 тис. осіб, у 2022 році ця цифра зросте до – 457,36 тис. осіб. Потреба у сільському господарстві збільшиться по відношенню до 2020 р. до 24,44 тис. осіб.
Хмельниччина - одна з областей, яка готує робітничі кадри, зокрема і для сільського господарства. У Кам'янці-Подільському більше 40 років функціонує Хмельницький обласний навчально-курсовий комбінат, де проходять навчання , перепідготовку та підвищення кваліфікації за спеціальностями тракторист-машиніст, оператор котелень, електрогазозварник. Навчальний заклад було створено в 1972 році на базі Сільгосптехніки. Учбово-курсовий комбінат проводив підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації робітничих кадрів для підприємств і організацій системи "Сільгосптехніка". У кожному районі Хмельницької області діяв його філіал. Тоді навчали не лише трактористів, а й операторів машинного доїння, операторів тваринницьких комплексів та майстрів-налагоджувальників МТП.
Часи змінюються, незмінним залишається потреба в робітничих кадрах. Сьогодні обласний комбінат частково фінансується за кошти обласного бюджету, більшу частину - слухачів, які тут навчаються. Про роботу Хмельницького обласного навчального-курсового комбінату розповідає його директор Василь Семенов.
1615965905431.jpg- На сьогодні комбінат має ліцензію на здійснення навчання, - каже Василь Петрович. - Навчаємо трактористів, операторів котелень, електрогазоварників. Також у нас проходять щорічні курси підвищення кваліфікацій. Протягом року до 200 слухачів отримали відповідну кваліфікацію чи її підвищили. На жаль, основний фінансовий тягар по проходженню навчання лягає на плечі наших слухачів, або організацій, які їх направляють на навчання. Кілька років поспіль ми отримували фінансування з обласного бюджету за програмою розвитку АПК, проте в 2020 р. проіснували без фінансування з області. Є надія, що депутати цього року підтримають Програму у частині фінансування саме послуг обласного комбінату. Все ж таки підготовка кваліфікованих робітничих кадрів, особливо у наш час, має бути в пріоритеті.
- Василю Петровичу, слухачі тільки в Кам'янці-Подільському?
- Ні, тут у нас знаходиться центральна база. Також маємо навчальні класи у Чемеровецькому, Білогірському, Славутському та Дунаєвецькому районі. Через брак фінансування довелося скоротити штат працівників. Працюємо, так би мовити, в економному режимі, розраховуючи на власні можливості. До навчального процесу залучаємо викладачів у районах, де навчають на трактористів. А от ліцензія на навчання електрогазозварників та операторів котелень діє тільки в Кам'янці-Подільському, тож усі на навчання приїздять сюди. Маємо класи, відповідну базу та ще чимало планів.
- Що плануєте на перспективу?
- Провести ремонт центрального приміщення комбінату, хоч багато чого тут вже зроблено власними силами. Також здійснити атестацію навчального закладу й по можливості відкрити нові спеціальності.
- Про які саме спеціальності мова?
- Стропальник. Це робітник, який виконує стропування (обв'язку) вантажів або спеціальних 1615965798245.jpg1615965798245.jpgдопоміжних пристосувань для проведення вантажно-розвантажувальних робіт разом з вантажопідйомним механізмом. Також машиністи насосних та компресорних станцій. Є можливість проводити курси для водіїв, трактористів для роботи на сучасній техніці як вітчизняного, так і іноземного виробництва але, як державна установа, потребуємо підтримки. Сподіваємося, депутати обласної ради нам у цьому допоможуть.