БЮДЖЕТ РОЗПОДІЛИЛИ. ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ ОБГОВОРИЛИ. Ірина ФУРМАН. Кам'янецький часопис "Ключ"

БЮДЖЕТ РОЗПОДІЛИЛИ. ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ ОБГОВОРИЛИ

сесія4 серпня відбулася 96 сесія міської ради, під час якої було розглянуто низку важливих для життєдіяльності міста питань. І, як зазвичай, близько 200 з них земельного характеру.

На початку сесійної засідання було погоджено план роботи міської ради за I півріччі 2020 року і затвердження такого ж плану роботи на II півріччя. Також було вирішено опрацювати і розглянути додаткові питання раніше. Адже вони були перед цим детально обговорені під час роботи постійних комісій. Таким чином майже всіма депутатами було підтримано програму забезпечення хворих на цукровий і нецукровий діабет лікарськими засобами, передбачивши на неї 1 млн. 108 тис. грн. Внесли зміни до програми з недопущення занесення і поширення на території міста випадків захворювання на ковід, а також передбачили 279 тис.399 тис. грн на закупівлю комп’ютерної і оргтехніки КНП «Лікувальний діагностично-консультативний центр». Крім того, затвердили придбання пристрою для проведення ПЛР-досліджень управлінням охорони здоров’я і портативного ультразвукового сканера для перинатального центру за рахунок субвенції з Держбюджету.

Разом із внесенням змін до міського бюджету погодили виділити:
– 567 тис. грн на медикаменти і перев’язувальні матеріали для підготовки шкіл до навчального року в рамках карантину;
– 440 тис. грн – встановлення ще трьох дитячих майданчиків на прохання кам’янчан по вул. Кулика, 4, Данила Галицького, 9 і в селищі Смірнова;
– 218 тис. грн – надання пільг населенню на оплату житлово-комунальних послуг;
– 117 тис. грн – придбання пристроїв вимірювання якості повітря і техніки для косіння трави за програмою «Благоустрій міста»;
– 49 тис. грн – виконання робіт з підсилення конструкцій приміщення спортивного залу у ЗОШ №10;
– 25 тис. грн – заміну мереж зовнішнього водовідведення дитячої хорової школи;
– 500 тис. грн – придбання труб і заміну трубопроводів під проїзною частиною об’їздної дороги на вул.Крип’якевича перед початком ремонтних робіт.

Виділення останньої суми коштів викликало жваву полеміку стосовно того, яким чином буде проходити їх заміна і чи є необхідність в саме такій сумі. На що директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук зауважив: «У нас є чотири відрізки дороги, де зараз продовжують робити об’їзну. Там вкрай необхідно придбати і встановити резервні труби. Щоб потім не довелося знімати асфальтне покриття в разі пориву. Наявні труби застарілі і зношені, тому ми попросили збільшити статутний фонд підприємства. На разі нам необхідно не 500 тис.грн, а 800 тис.грн. Але через те, що в міському бюджеті катастрофічно не вистачає коштів, доведеться відшукати цих 300 тис.грн власними силами. Зауважу, що в цю суму входить не лише придбання матеріалів, але й виконання робіт. Сподіваюся на розуміння і підтримку з боку депутатського корпусу».

Це питання було підтримане депутатами. Жваве обговорення було питання облаштування такої для всіх «наболілої» вулиці Соборної. Одним політичним силам не сила попіаритися, інші – розповідають, яким чином буде відбуватися цей процес. Начальник департаменту ЖКГ Олександр Бабчинський зазначив, що все йде за своєю логічною послідовністю. Вже є проєктно-кошторисна документація, яка пройшла еспертизу. 17 серпня на сайті ProZZoro відбудуться торги на визначення виконавців підрядних робіт. А далі поетапно робитимуть зливову мережу, комунікації, а вже потім встановлювати покриття плиткою. І та, що була демонтована знаходиться на зберіганні в КП «Міськліфтсвітло», буде використана на облаштування у роботі. А тим, хто має сумніви щодо того чи є ця плитка і чи в повному об’ємі Олександр Васильович порадив прийти і на власні очі в цьому переконатися, щоб у подальшому не було ніяких нарікань і зайвих розмов.

Та найбільше жвавому обговоренню підпало питання будівництва багаторівневої парковки навпроти автовокзалу. Минулого тижня воно детально було обговорено на засіданні депутатської комісії з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології, яку очолює Валерій Слободян. На комісію були запрошені головний архітектор міста Ігор Пиріжок, начальник відділу держархбудконтролю Валентин Анастасов, начальник юридичного управління Олександра Антощука та представник КП «Муніціпальна інспекція» Анатолій Тетервак.

Земельна ділянка, на якій планується збудувати парковку, була у тимчасовому користуванні громадської організації «Хмельницька обласна організація всеукраїнської спілки автомобілістів України». Спочатку ГО просила продовжити їй договір оренди, але через те, що їй на довгостроковий термін її не дали, вирішили зареєструвати документи з порушенням всіх правово-нормативних норм. Вони це зробили поза плечами міської ради. Бо термін на три місяці оренди їх не влаштував. Комісія дала свої приписи і рекомендації, але під час роботи сесії депутати між собою спільної мови так і не знайшли. Не підтримали вони у відмові спілці в наданні оренди на 5 років (хоча станом на 4 серпня Мінюст скасував незаконну їх реєстрацію), на доопрацювання вони теж його не відправили, не вистачило 1 голосу, і не продовжили оренду на 3 місяці, як було рекомендовано, Тож подальша доля цієї земельної ділянки, певно буде розглядатися в судовому порядку. І саме суд визначать, кому і яку відповідальність нести за шахрайську спробу реєстрації.

Також депутати погодили рішення щодо щоденного виконання на початку навчального процесу в школах гімну України, яку запропонували «свободівці». Рішення підтримали, але за умови, що виконувати чи ні, будуть вирішувати керівники навчальних закладів. Тому воно має форму не зобов’язання, а рекомендації. Як зазначив секретар міськради Дмитро Васильянов, в школах міста достатньо проводиться гарної просвітницької роботи щодо вшанування національної символіки.