«ДІДІБАО» ПРОСИТЬ ПІДТРИМКИ. НЕ ТІЛЬКИ МОРАЛЬНОЇ. Наталія ЯЦЕМІРСЬКА. Кам'янецький часопис "Ключ"

«ДІДІБАО» ПРОСИТЬ ПІДТРИМКИ. НЕ ТІЛЬКИ МОРАЛЬНОЇ

баскетболЦього місяця стартує баскетбольна Вища ліга, в яку точно потрапляє кам’янецька баскетбольна команда «ДіДіБао». Та чи гратимуть хлопці й чи гримітиме знову слава про Кам’янець-Подільський, ми запитали в президента БК «ДіДіБао» Андрія Бойка.

– Андріє Анатолійовичу, останні кілька років баскетболісти БК «ДіДіБао» здобули чимало перемог, яким можуть пишатися. Сезон 2017-2018 команда заявляється в чемпіонат України «Дивізіон-Б». Посівши перше місце в своїй групі в регулярному сезоні, доходить до півфіналу чемпіонату, де поступається БК «Старий Луцьк». У матчах за третє місце перемагає МБК «Миколаїв-2» і стає бронзовим призером. У сезоні 2018-2019 р. команда стає чемпіоном України «Дивізіон Б» з загальним результатом 29 перемог в 30 матчах сезону. Перемога у Першій лізі дає право претендувати на участь у Вищій лізі. Готові до перемоги і там?

– Вища ліга – це та серйозна мета, яку ми свого часу собі поставили і до неї йшли. Чесно кажучи, не так легко туди потрапити, в основному через відсутність фінансового ресурсу. Ти можеш бути неймовірно вмілим гравцем, вести команду до перемоги, але якщо немає фінансування, на жаль, нікуди не пробитися.

– То фінансування немає?

– Досі все фінасування БК «ДіДіБао» відбувалося за рахунок особистого бюджету команди та меценатів. З міського бюджету на розвиток баскетболу ми отримали близько 20 тисяч при півмільйонному бюджеті, хоч Кам’янець баскетбольний заявив про себе досить гучно, зокрема останньою перемогою в Першій лізі. Відверто, іноді опускаються руки, адже складається враження, що це потрібно тільки нам. Мовляв, Бойко грає у баскетбол, нехай він його і фінансує. Досить дивна позиція. Тоді так про все можна сказати.

Крім фінансування маємо ще одну проблему – відсутність сучасного спортивного комплексу. Тож не можемо налаштувати ні нормальний тренувальний процес, ні вмістити всіх охочих, які приходять повболівати за нас під час гри. Цього року ви самі бачили, наскільки була заповнена зала ДЮСШ-1 під час матчів Першої ліги. Минулого сезону у Вищій лізі чемпіонату України з баскетболу серед чоловічих команд глядацька аудиторія склала 130 тисяч осіб. А це вже говорить про неабияку популярність цього виду спорту. Її ми плануємо розвивати й надалі.

– То все ж таки, БК «ДіДіБао» гратиме у Вищій лізі чи ні?

– Йдемо, але сподіваємося на підтримку кам’янчан, спонсорів та меценатів. Чесно, власними силами команда не витягне Вищу лігу, адже бюджет, аби туди потрапити і там протриматися увесь сезон, складає більше мільйона гривень. Погодьтеся, сума непідйомна для нас. Тож звертаюся до колег-депутатів, спонсорів, меценатів, прихильників баскетболу з проханням підтримати «ДіДіБао», а разом з ним і Кам’янець у популяризації баскетболу в місті. Сподіваємося, що баскетбольна культура і далі буде на такому ж високому рівні, до якої ми постійно прагнули.