Я МОЛИЛАСЯ, ЩОБ З МОЄЇ ВИНИ НЕ ПОМЕРЛА НІ ДИТИНА, НІ МАМА. . Кам'янецький часопис "Ключ"

Я МОЛИЛАСЯ, ЩОБ З МОЄЇ ВИНИ НЕ ПОМЕРЛА НІ ДИТИНА, НІ МАМА

концунтейло6 березня 80-річчя відсвяткувала дуже хороша людина, фахівець своєї справи, любляча матуся і бабця, поважна жінка Марія Концунтейло.

Марія Никанорівна – лікар гінеколог із 60-річним стажем роботи. Після закінчення медінституту працювала лише в Орининській лікарні. У її трудовій книжці лише один запис. 

Родом Марія Никанорівна з села Жердя. Бабка її, мати, батько, чоловік теж тамтешні, і хата їхня теж там. Майже всі жінки села були її пацієнтами. Більшу половину дітей жердянців зустріли її руки. Це вона перша показувала їм білий світ, вона перша слухала їхні перші звуки, перший крик, вона перша благословляла їх на життя. За це їй щире спасибі і низький уклін від односельців.

А ось для жінок Камя'нець-Подільсь­кого району вона була кумиром, спасительницею, наставницею всіх вагітних. Її поважали і любили за теплі, ніжні слова, за поради, які допомагали у важку хвилину, за чуйне ставлення до кожної породіллі, малюка.

Народилася ювілярка в далекому 1939 році, 6 березня в родині колгоспника Никанора і Олександри Концунтейло. Вона була другою дитиною в сім'ї. У неї була вже старша сестра Надія, а в 1943 році народився ще брат. На її дитячі роки припала війна. Вона добре пам'ятає, як горіло село в 1944 році, коли фашисти відступали і підпалювали майже кожну хату. Пам'ятає також, як вона з бабкою, мамою і старшою сестрою ховалися в льохах, їли сухий хліб і печену картоплю, боячись вийти, щоб напитися води.

Потім були шкільні роки. Дівчинка прагла до навчання і їй це вдавалося. Вона була відмінницею, активісткою, однокласники обрали її головою піонерської дружини. Виступала завжди на свята, на мітингах і цим дуже пишалася. Після закінчення сьомого класу вступила до Камя'нець-Подільського медичного училища. Це були дуже важкі роки навчання. Мешкала на найманій квартирі, грошей, їжі, одягу не було, а навчатися треба. Її виручала бабуся, яка кожної неділі, незважаючи на погоду, приходила пішки з Жердя до Кам'янця і приносила їй таку-сяку їжу, якої ледве вистачало до кінця тижня.

Закінчивши медучилище з відзнакою, вона була направлена на роботу в Донецьк. Три роки працювала на шахті в підземному медпункті, а потом вступила в Донецький медінститут.

Приїжджаючи додому на канікули, Марійка не сиділа склавши руки, а йшла на роботу в колгосп, допомагала матері. Незабаром вийшла заміж за місцевого хлопця Івана Гупряка і перевелася на навчання до Вінницького медінституту. У 1963 році народила дочку Ларису й продовжувала навчання.

Після закінчення медінституту влаштувалася на роботу в Орининську районну лікарню №2 лікарем-гінекологом. До роботи ставилася сумлінно, була уважною до пацієнтів, завжди в дружніх стосунках з колегами по роботі. Враховуючи високий професіоналізм, відданість улюбленій справі Марію Никанорівну підвищили по роботі, призначивши її начмедом. Але практикувати вона не перестала, а працювала на півставки лікарем. 

Марія Никанорівна також не стояла осторонь суспільного життя села Оринин та й всього району. Вона декілька скликань була депутатом районної ради.

Разом з чоловіком Іваном Онуфрійовичем (нині покійним) народили і виховали двоє дітей. Крім дочки Лариси є ще син Олег. Діти одружені, виховують своїх дітей. Онуків у Марії Никонорівни троє.

Були й дуже прикрі моменти в її житті. Довелося пережити смерть чоловіка, матері, а також молодої невістки, яку хвороба забрала в 42 роки.

Трудову діяльність завершила, коли їй виповнилося 77 років. А нині вона любить поспілкуватися з сусідами, родичами, розповідати різні життєві історії, а також ділитися своїм досвідом.

На запитання: «За що найбільше переживали в роботі?», іменинниця відповіла: «Завжди молилася, щоб матір і дитя були здоровими і не померли з моєї вини».

Гамірно й весело було у Марії Концунтейло 6 березня, коли на святкування її ювілею зійшлися діти, онуки, родичі, сусіди, друзі. У вітаннях цій світлій і добрій людині лунали слова вдячності за її ставлення до людей, за доброту і чуйність, за те, що дбала про здоров’я нації.

То ж і ми бажаємо Марії Никанорівні міцного здоров’я, поваги, втіхи від дітей, онуків, а також довголіття.

 Марія ДОМІНА.