ГУРТОЖИТОК СПАЛАХНУВ ВІД СВІЧКИ. Тетяна ШУХАНОВА. Кам'янецький часопис "Ключ"

ГУРТОЖИТОК СПАЛАХНУВ ВІД СВІЧКИ

гуртожитокВчорашня ніч могла стати для нас Одесою №2, – зазначив Сергій Бабій, якби не професіоналізм рятувальників. 29 січня близько 2:00 в гуртожитку №5 КПНУ ім.Огієнка на Драй Хмари булаб пожежа.

Загорання сталося в одній із кімнат п’ятого поверху від свічки. Полум’я охопило одну із секцій гуртожитку. Запах диму почула дівчина, яка там мешкає і негайно викликала службу порятунку та сповістила вахтера. Раз по за раз лунали дзвінки на 101. Пожежні негайно виїхали до гуртожитку. На той момент вже було сильне задимлення з п’ятого до сьомого поверхів. У вікнах стояли студенти і просили про допомогу. Дев’ятнадцятьох мешканців гуртожитку врятували за допомогою пожежної драбини, ще 233 евакуйовали. Троє дівчаток отримали незначні травми (розбила губу, підвернула ногу, отримала нервовий стрес). Їхньому життю нічого не загрожує. 

Внаслідок пожежі повністю вигоріла секція та коридор гуртожитку. Студентів з постраждалих кімнат розселили по іншим гуртожиткам.

З цього приводу відбулася прес-конференція, у якій взяли участь заступник міського голови Сергій Бабій, проректор КПНУ ім. І.Огієнка Юрій Рачковський, начальник 2-го пожежно-рятувального загону Олег Іванюк та начальник міського управління надзвичайних ситуацій Юрій Крилов.

Спрацював людський фактор, – пояснює пан проректор. – На початку навчального року ми провели усі необхідні інструктажі, але чомусь пожежною безпекою нехтують. Студентка-переселенка з Криму залишила запалену свічку і заснула, від неї й сталася пожежа.

Обурився з цього приводу Олег Іванюк і розповів, чому та свічка взагалі була запалена в кімнаті. Виявляється студентка помітила неполадки зі світильником і звернулася до електрика, він прийшов переконався і відрізав лампочку та велів дівчинці купити патрон, пообіцявши наступного дня полагодити освітлення кімнати.

Замість того аби відразу його полагодити, щоб студентка не сиділа в пітьмі. Отака байдужість до проблем чужих дітей і призвела до лиха. А скільки його ще може бути, якщо керівники навчальних закладів не звернуть увагу на електропроводку. І це потрібно робити негайно, тому, що гуртожиткам чимало десятків років і вони проектувалися ще коли не було такого навантаження на електромережі, а тепер у дітей в кімнатах комп’ютери, мікрохвильовки, чайники… І добре, якщо це все справне і достатня кількість розеток, бо ж зазвичай дротами заснують усю кімнату.

Досить того запасні виходи захаращені та зачинені решіткою. І ще, навпроти кімнати з якої розпочалася пожежа, встановлений пожежний кран, на якому висить колодка. Персонал гуртожитку не навчений, як діяти в екстрених ситуаціях. Ще добре, що перекриття в гуртожитку панельні, а не дерев’яні, інакше згорів би за мить.

– Завдяки професійним діям пожежників та усіх служб взаємодії життя студентів в небезпеці, а гуртожиток врятований від знищення, – констатував Юрій Крилов.  -
Наразі в КПНУ проходить службове розслідування, працює слідчо-оперативна група, підраховуються майнові збитки.