ДВІЧІ В ОДНУ ВОРОНКУ. Тетяна ШУХАНОВА. Кам'янецький часопис "Ключ"

ДВІЧІ В ОДНУ ВОРОНКУ

ментУже другий тиждень ми усі на карантині. Хто займається самоосвітою, хто сидить в соцмережі, хто миє вікна, прибирає домівки, порається на городі, а хто дурить людей і вчиняє злочин.

Які злочини нині найпоширеніші нам розповів начальник районного відділу поліції Олександр Харченко. 

В одному із сіл у оселі старших людей, на світанку, пролунав телефонний дзвінок, жінка відповіла, а з іншого баку голос сина, який в Польщі на заробітках: «Мамо! Мамо! Це я. У мене проблема!». І тут хтось чужий: «Я адвокат. Ваш син у Польщі побився, йому світить кримінальна справа. Ми готові його захищати, дам представника в Україні, син сказав, що гроші є, потрібно 15 тисяч євро. До вас приїдуть». І дійсно приїхали, старенькі винесли їм гроші…

Свого часу вже був такий бум, але згодом він відійшов. А тепер знову розпочалося…

- Ше, нині люди в соцмережах намагаються придбати потрібні речі, - продовжує Олександр Миколайович. - І уявіть собі в одному із сіл один молодий чоловік двічі потрапив в тенета шахраїв. Він вирішив придбати собі тракторець. Знайшов дуже привабливу пропозицію. Шахраї перший раз виманили у нього близько п’ятидесяти тисяч гривень. Через кілька днів ще раз кинули на тридцять тисяч. Вони пояснили молодику, що трактор потрібно заправити, переоформити і на це потрібні гроші. Він повівся на талановиту шахрайську розповідь і віддав кровно зароблені гроші.

- Олександре Миколайовичу, в Одесі досить поширені злочини пов’язані з карантинними заходами, зокрема, ходять псевдомедики по домівках і проводять дезінфекцію, у нас теж вже до цього додумалися?

- Ні, у нас таких випадків поки-що не було. Але, ми просимо кам’янчан бути пильними і не впускати у свої помешкання незнайомих, бо ж у квартирах, безпричинно, ніхто нічого не дезінфікує. Тим більше без попередження. Отже, будьте пильними і розсудливими, не потрапляйте в шахрайські тенета.