Перейти на мобільну версію сайту

13.09.2019

ЗНІМІТЬ ШОРИ

шухановаПовертаючись з Кременця, помітила на узбіччях красиві контейнери – це були сміттєві баки. Із яскравого полімеру, стоять собі вздовж доріг, чистенькі й чепурненькі. Головне – стоять не у дворах садиб, а для загального користування. Вони не перекошені, з колесами і кришками. І відразу згадала наші кам’янецькі сміттєві баки, встановлені на сміттєвих майданчиках, сучасні урни на вулицях міста та в серці йокнуло. У нас євроконтейнера для сміття чомусь всі перекошені, без коліс, обшарпані, а урни подерті, поламані, обсмалені, і ми претендуємо на європейськість.

За моєї пам’яті які тільки контейнери не закупляла влада: і оцинковані, і з решітки, і просто металеві. Урни теж були дуже різні. Та де це все добро? Їх понівечила не влада, не комунальники, а прості кам’янчани чи гості. Скільки разів поліція ловила злодюжок, які викрадали контейнери? Потім вирішили їх чіпляти на цепок, але й цепки разом з контейнерами крали. Ще й навпаки краще було – відірвав цепок, прив’язав до автівки і повіз додому. Потім почали з контейнерів красти колеса, і вони стояли перекошені. А в якому жалюгідному стані були урни. Їх теж встановлювали різні. Металеві й ковані просто виривали з корінням зі свого місця, а ще їх нівечили. 

Намагалися побороти це явище швидким їхнім перевстановленням, не допомогло. Потім встановили урни, такі що перекидаються, то й їх понівечили. Тоді вирішили, що учні профтехосвіти будуть їх ремонтувати і можливо, варварства буде менше, бо ж свого труда буде шкода. Але одні зрозуміли, що такого не можна робити, проте інша молодь ще гірше лютувала. Щойно відремонтовані і відновлені урни знову і знову ламали.

Тоді закупили урни європейського зразка, антивандальні. І що ви думаєте, їх попалили. Увесь пластик, який оздоблював контейнер, згорів, і тепер щось незрозуміле стирчить на тротуарах. Тож не комунальники, не влада, не поліція коїть таке неподобство, а напевне, ті, хто приїздить після канікул у місто і з новими силами намагається його обпаскудити А потім нарікаємо ми всі, що все не так. Ми такі чемні й хороші, ніколи не зробимо зауваження бешкетникам, тим, хто прикладає ноги чи руки до суспільного майна, хто, сидячи на лавці, лузає насіння і плює на тротуар. Нехай це зробить хтось. 

Чому ми, кам’янчани, такі – незрозуміло. Тож зніміть шори, намагайтеся правильно виховувати дітей, бо ж це вони, наші найкращ, і виходячи за двері власних помешкань забувають, що вони просто люди і не можна на вулиці втрачати людського обличчя.

Бюджет жодної держави не зможе витримати такого навантаження. Там у Європі роблять все на віки, а ми щороку оновлюємо, оновлюємо й оновлюємо, або ремонтуємо, ремонтуємо і ще раз ремонтуємо.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.