Перейти на мобільну версію сайту

03.05.2019

ЗІ СВЯТОМ ВЕСНИ І ПРАЦІ

шухановаТрадиційно весна щедро дарує нам вихідні дні. Щойно відзначили 28 квітня, світле і радісне свято Пасхи, до якого усі готувалися дуже ретельно. Майже тиждень драяли і вимивали своє житло, більше місяця влаштовували прибирання міст та сіл від різного бруду та мотлоху, під час чого пересвідчилися вкотре наскільки ми люди – нелюди, які загиджують навколишнє середовище поліетиленом і пластиком. А потім за кожним з них ми з вами прибираємо все оптом. Та все одно хоч і не ти насмітив, але ж прибрати потрібно.

Достойно зустріли величне свято відродження та очищення, як ще одне свято прийшло до нас – Міжнародний день праці. Раніше й до цього дня ми готувалися досить ретельно. Окрім того, що переодягалася і відживала природа, трудівники країни очікували і брали участь у демонстраціях. Теж прибирали, переодягалися у нове вбрання і під звуки оркестрів крокували колонами. Для одних це було дуже радісно, нагодою зустрітися зі знайомими і колегами, інші нервувалися, бо їм не подобалося ходити колоною, і нині це вважається пережитком радянщини. Але це було в нашій історії, у нашому житті. Ще для когось це були додаткові вихідні, коли можна було зайнятися сільгоспроботами, тобто посадити городи.

Але як би хто з нас не відзначав це першотравневе свято, як би його не називав, та воно є і було в житті людей праці і цей день залишається вихідним. Історію свято бере від 1 травня 1886-го, коли в Чикаго стався страйк американських робітників. Вони вимагали нормованого 8-годинного робочого дня. Така ініціатива американського робітничого класу закінчилася кривавим побоїщем із поліцейськими. У липні 1889-го на Паризькому конгресі II Інтернаціоналу 1 травня було визнано днем щорічних демонстрацій на честь робітників Чикаго.

Уже через рік День міжнародної солідарності трудящих масово святкували в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччині, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції та інших країнах. Саме через історію заснування свята воно асоціюється з революцією та класовою боротьбою.

У СРСР Першотравень на державному рівні святкували аж до 1 травня 1990-го. 1992-го Міжнародний день солідарності трудящих перейменували на Свято весни та праці. Але профспілки вже майже зникли, і люди праці забули, що для них виборювали в далекій Америці робочий день у 8 годин. Нині роботодавці нещадно експлуатують людей праці, вони змушені працювати набагато більше годин і без вихідних, аби хоч якусь копійчину заробити на утримання житла і дітей. Нині люди праці стали простими рабами, але зі святом Весни і праці.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.