Перейти на мобільну версію сайту

24.01.2020

ЖИТИ В ЗАПРОПОНОВАНИХ ТОБІ ОБСТАВИНАХ

Фурман-1«Жити в запропонованих тобі обставинах». Цей вираз я почула нещодавно і вже який день поспіль він не виходить мені з голови. Можна навіть сказати, що зачепив мене за живе, адже дійсно на сьогоднішній день більшість людей просто вимушена жити зовсім не так як би хотілося. Не за власним сценарієм, а тим, який написав хтось інший. Не хочеться аргументувати це позицією, що є люди сильні, а є люди слабкі. Просто цінності і пріоритети в кожного різні. Одні прагнуть змін, а інші просто пливуть за течією. 

Цінності і пріоритети. Це те, що закладається з дитинства нашими батьками, родичами, що в подальшому ми передаємо нашим дітям та онукам. Тільки зараз, коли мій син став дорослим, я зрозуміла на скільки важливо закласти фундамент того, як він буде в подальшому жити, яким буде форма його спілкування з однолітками, з людьми старшого віку.

Мене так навчили і я вважаю, що так правильно. Ніколи не говорити з людьми старшого віку на підвищених тонах, дозволяти висловлюватися різким тоном, навіть якщо ця людина неправа, бути байдужим до людської біди та навіть дрібних побутових проблем – це одне з небагатьох, чого мене навчили мої батьки, дідусь. В нас завжди слова «повага» і «порядність» мали ключову роль. На жаль, зараз цього всього мало. Звісно, змінюється час, форма поведінки людей, але ж не так як зараз. І, на мою думку, причина цьому те, що ми змушені жити в запропонованих нам обставинах. А їх формує побут, незадоволеність життям, яка часто переростає в депресію. Це й відбивається потім на тому, як формуємо наші цінності ми.

В такі моменти ще більше почала цінувати сімейні свята. Гарний однаковий посуд, бабусині скатертини, родинні розмови, спогади. Відразу стає тепло всередині, затишно, комфортно, і ти просто перестаєш думати про ті обставини. Не згадуєш про те, як все руйнує побут і атмосфера якоїсь безвиході. Якщо раніше твоє життя було розміреним і послідовним, то зараз більшість людей так сказати не може. Хаотичність і невблаганний час знову ж таки беруть своє. І ми знову пливемо за течією. У такі моменти стає шкода і сумно, що на сьогодні нам приходиться не просто жити, а виживати, прилаштовуватися. І як би хто не говорив – це є і нікуди від цього не дінешся. 

Але є ще такий вираз: «Культура починається з нас самих». Я теж його дуже люблю. Мені не важко годину шукати смітник аби викинути папірець, поступитися місцем в громадському транспорті, пропустити людину, що поспішає в чергу. Це той фундамент, який заклали мені. Дратують і викликають огиду молоді люди, які до старших ставляться зверхньо, інколи цинічно. А ще, коли вони бачать, що фінансово мають «верх», то взагалі.

Вчіться бути людьми, виховуйте своїх дітей на засадах порядності і щирості. Якщо цього не буде, то, можливо, вони і не стануть заручниками виразу: «Жити в запропонованих тобі обставинах». Хоча, я можу і помилятися.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.