Перейти на мобільну версію сайту

30.11.2018

ЗБЕРІГАЙТЕ СПОКІЙ

Наташа-1Початок тижня видався надзвичайно тривожним. Зіткнення суден, яке сталося в Азовському морі, факт неприхованої російської агресії, за яким прозвучали слова про введення в країні воєнного стану, не на жарт сколихнули країну і... розділили її на різні групи. Хтось записався в диванні коментатори, хтось захищав президента, інші навпаки обурювалися, мовляв, чому про це не говорили тоді, коли це справді було потрібно, кілька років тому. Страх, який, відверто кажучи, на якийсь момент паралізував кожного з нас, диктував найбільш прийнятні для свідомості думки і форми поведінки. Інформаційна війна точилася в кожній голові, бо ж введення воєнного стану чомусь трактувалося не як факт оборони держави і її громадян від агресора, а як факт агресії влади проти свого народу. Прикро. Сумно.

Українці настільки зневірені й доведені до відчаю, що стають непередбачуваними, втрачають здатність критично мислити й аналізувати. Здається, один зайвий рух, зопалу кинутий лозунг – і ми вже знову на барикадах. Ні, не на Майдані, а саме на барикадах, зі зброєю в руках, проти будь-кого, хто проти нас. Ніхто не хоче почути, з’ясувати причини, скласти хронологію подій і наслідків. Навіщо? Краще повірити незрозумілим дописам, лайкнути карикатуру на чергового політика, панікувати. Це простіше. Набагато простіше, аніж зберігати спокій.

Але ми спробуємо його зберегти. І навіть трохи пояснити ситуацію. Воєнний стан – це не війна, отож зберігайте спокій. Так, усе можливе – і обмеження прав та свобод, і конфіскація майна, і введення комендантської години. Але всі ці та інші заходи перетворяться в реальність тільки у чітко визначених законом випадках.

Зберігайте спокій. Сьогодні воєнний стан введено на 30 діб у 10 областях країни, які межують з Російською Федерацією і Придністров’ям. Це аж ніяк не вплине на майбутні вибори Президента, які відбудуться 31 березня, про що проголосували народні депутати. Якщо почули якусь сумнівну інформацію, її можна легко перевірити на офіційних сайтах Міноборони, Генштабу чи Президента. Не розпочинайте і не підтримуйте жодні гібридні інформаційні війни, якщо не впевнені в їхньому походженні.

І наостанок. Коли в дім приходить біда, усі стають пліч-о-пліч і разом протистоять небезпеці. Не виганяють з хати того, хто цю біду приніс, не влаштовують чвари і не виносять сміття на вулицю. Це треба було робити раніше.

Коли біда, треба просто вірити, що все минеться, а рідна домівка, якою б вона не була всередині, має залишатися цілісною ззовні. Будьмо готові до будь-чого, але краще все ж таки перечекати негоду, зберігаючи спокій.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.