Перейти на мобільну версію сайту

04.10.2019

ЯКЩО ТИ ДІЙСНО ВЧИТЕЛЬ

ФурманПерша неділя жовтня для мене завжди була, є і залишиться особливою. Цього дня ми відзначаємо День вчителя. Для когось це свято носить номінальний характер. Я маю на увазі тих батьків, чиї діти ходять до школи. А от особисто для мене цей день є дійсно урочистим і святковим, як 8 березня чи свято Миколая. Просто я виросла в родині педагогів двох поколінь і потім сама отримала професію вчителя. Тому дуже добре знаю, яка велика праця стоїть за кожним проведеним уроком.

Скажу чесно: про професію вчителя ніколи не мріяла. Бачила себе в правоохоронній або військовій системі. І не тому, що в мене до цього була якась антипатія, а тому що я кожного дня з дитинства бачила свою бабусю і маму, які приходили після школи додому. Виснажені, завжди знервовані, і слово «школа» звучало через раз. Інколи аж набридало, ну це було, коли я була маленька. Моя бабуся, яка була вчителем біології, тривалий час працювала в закладі інтернатного типу, і я завжди її ревнувала до її підопічних. Мовляв, любити вона мала тільки мене. Свого роду егоїзм, та я була мала і багато чого не розуміла. Усвідомила це тільки через роки, коли її вихованці, які переважно не мали батьків, або ж виховувалися в неповній родині, приходили до нас додому, запрошували бабусю на весілля, сімейні свята і просто ділилися своїм особистим. Стільки тепла вона в свій час їм дарувала. Я тоді зрозуміла, що вона вибрала саме ту професію.

Моя мама вчитель історії. Вважаю, що вчитель від Бога. Ті, в кого вона викладала цей предмет, просто не могли його не любити, настільки цікаво вона викладала. Але знали б вони, скільки безсонних ночей вона проводила в підготовці до своїх уроків! Її принципом є і залишається поняття; або ти вчиш учня на належному рівні, або не каліч його і твоє місце не в школі. Тому що має бути особливий зв’язок між вчителем і учнем на підсвідомому рівні.

Але з млосним теплом всередині я завжди буду згадувати свою першу вчительку Олену Василівну. Скільки дітлахів вона випустила, я не знаю, але сказати можу одне: де б їх доля не закидала, в які міста чи країни, вони завжди тримали з нею контакт. Дзвонили, писали, приїздили в гості. Такої душевної людини і такого фахівця початкової школи я не зустрічала більше ніколи. Завжди її пам’ятатиму.

Тож можу щиро сказати, що бути вчителем непросто. Ти і викладач, і психолог, і лікар, все разом. Якщо ти дійсно вчитель.

Дорогі мої колишні колеги освітяни! Вітаю вас зі святом! Ви робите гігантську роботу, ви даєте дітям знання, вчите їх мати цінності та даєте путівку в життя. Прості слова, але вони мають дуже глибокий зміст. Добра, терпіння, мудрості та віри у те, що ви обрали правильну професію! Зі святом!


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.