Перейти на мобільну версію сайту

30.03.2018

ВРЯТУЄ ТОЛЕРАНТНІСТЬ?

Андрій ПавловськийСвого часу Вольтер сказав: «Ваші ідеї мені глибоко осоружні, але я віддам життя за право їх виголошувати!». Не погодитись з його словами важко. Хоч завжди знайдуться такі, що заперечуватимуть сказане. І це нормально. Бо кожен має право на власну думку. А відомий французький філософ-просвітитель ще тоді, у XVIII столітті, наголошував на тому, що досить важливим є терпиме ставлення до думок, поглядів та переконань, традицій і звичаїв людей, що оточують нас.

Інакше кажучи, бути толерантним. Тож таке поняття як «толерантність» існувало давно, проте значної популярності набуло зовсім нещодавно. І попри те, що воно в багатьох на вустах, ще не всі прийняли його та, власне, не розуміють його сутність та ідеологію.

А меседж, який несе толерантність, насправді простий – вона передбачає надання іншим права жити, відповідно до власного світогляду. Простіше кажучи, уміти без агресії сприймати чужу точку зору, яка відрізняється або ж узагалі суперечить вашій. А також – ослаблення або взагалі відсутність реакції на певний несприятливий фактор.

Толерантність – це терпіння. І, на жаль, у складний і доволі неспокійний час, в який ми живемо, воно необхідне як ніколи. У ситуації, що склалася, причини занепаду нашої моралі ми зазвичай пояснюємо, виправдовуючись найрізноманітнішими кризами, недоліками ринкових відносин тощо. Але чи це дійсно першоджерело морального занепаду? Певно, якщо тверезо подумати, таке твердження буде хибним. А життя не стоїть на місці, воно триває. І глобальні проблеми, які ми маємо розв’язувати щодня, усе більше й більше загострюються, конфлікти стають більш небезпечними. «А винуватці хто?», – запитаєте ви. Звісно, що ми. Бо не вміємо слухати одне одного, сприймати діаметрально протилежні думки, людей, що не такі як ми – у вірі, поглядах, за кольором шкіри тощо. Усі причини в нас самих. Бо ми автори всього, що створюємо. І воно є віддзеркаленням нашої сутності.

Тому і не дивно, що зростає потреба співпраці людей і стає привабливою ідея толерантності, яка не несе у собі мету змінити когось, зрікшись своїх смаків, переконань і стилю поведінки, а навчитись жити з іншими, бути поряд з ними, але залишатись самим собою. Бути терпимими. Творити спільне щасливе майбутнє для всіх.

Зараз толерантністю стукають у наші серця звідусіль. Але чи вдасться до нас достукатись і чи зуміємо залишитись ЛЮДЬМИ з великої літери? Ось насправді те, над чим варто задуматися.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.