Перейти на мобільну версію сайту

13.07.2018

ВІД ЧАЙНИКА ДО АВТОБАНА

наталіяЦього тижня з’я­ви­лася досить оптимістична новина, яка стосується нашого міста. 9 липня в Брюсселі було підписано фінансову угоду в рамках проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України» між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), на яку виділено 75 млн євро. З української сторони угоду підписала Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, зі сторони ЄС – Віце-президент Європейського інвестиційного банку Вазиль Гудак.

Проект має реалізовуватися в шести українських містах – Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові, Києві та Кам’янці-Подільському. Як провінційне місто порапило у список мільйонників – це вже інше питання. А от те, що ми отримаємо від цієї угоди – досить цікаво. 

У рамках проекту передбачені заходи з поліпшення міської дорожньої інфраструктури, поліпшення інфраструктури дорожніх перетинів, вуличні реновації: встановлення засобів для пішоходів, велосипедистів та для здійснення доступу до громадського транспорту і комунальних служб, а також підготовку маршрутних планів дій або програм широких зон (зменшення швидкості у населених пунктах або поблизу шкіл). Відтак, є надія на трішки європейськість наших автошляхів, на появу велодоріжок, на встановлення врешті-решт пандусів.

Узагалі, цьогоріч тільки й розмов, що про дороги. Старі ремонтують, нові будують, трохи зношені латають. Задача від Уряду чітка як ніколи – європейські автошляхи по всій Україні. Зрозуміло, що всі готуються до виборів, тож результат має бути за будь-яку ціну. Але якщо у великих містах народ більш прискіпливий і на дешеві обіцянки вже не купляється, то в дрібних населених пунктах тішаться хоч якійсь роботі. От і виходить, що на дорогах державного значення працює сучасна техніка, дорогу будують за всіма стандартами й технологіями, дотримуючись будівельних норм, а малі автошляхи ремонтують старим і перевіреним «дорожньо-дідівським» методом – із чайником в одній руці й лопатою в другій. І все це обов’язково в дощову погоду, щоб легше утрамбовувалося. 

Складається враження, що колесо ремонтно-латальних робіт у нашій країні ніколи не зупиняється. Ба більше, воно циклічне: навесні нарікаємо на погані дороги, влітку їх латають, за осінь розбивають, взимку ями замітає снігом і з приходом весни разом із ним тане асфальт. І знову роботи по колу... Без покарань. Бо ж як за погано зроблену дорогу саджатимуть до в’язниці чи позбавлятимуть керівних посад, то й ремонтувати не буде кому.

Безвідповідальність породжує халатність. А вона у нас на кожному кроці.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.