Перейти на мобільну версію сайту

29.05.2020

УВАГА! СМІТТЯ!

Ми – homo sapiens! Але, на жаль, не кожна homo насправді sapiens. І прикладів цьому можна навести чимало. Де не копни – скрізь хоч греблю гати... Сьогодні ж «копнемо» тему, яка зовсім не нова, але у ці дні – знову на піку обговорення.

Частина українців, яка не витримувала режиму #ЗалишайсяВдома, хоча б на кілька годин, але тікала зі своїх домівок. І тікала зазвичай в природу – подалі від благ цивілізації, COVID-19 та тривалої «самоізоляції». Ліси, поля, узбіччя, ріки, ставки, озера (цей список можете продовжити) – всі до наших послуг. Милуйся, відпочивай, знімкуй! Одним словом, черпай сили від Матінки-Землі та насолоджуйся життям. Проте, як-то кажуть, якби не одне «але» – сміття, яке виринає звідусіль: то поодиноко, то невеликими купками, то цілими стихійними сміттєзвалищами…
Так, ми ніби всі прекрасно знаємо, що смітити – це погано, що стихійні сміттєзвалища – одне із основних джерел забруднення навколишнього середовища, що ці гори сміття забруднюють довкілля та негативно впливають на людське здоров’я… Проте чомусь не дотримуємось тих знань і смітимо у себе ж під ногами, завдаючи шкоди не тільки довкіллю, а й собі.

Наразі, найбільше лихо для природи – залишені після пікніків пляшки, пакети, одноразовий посуд, які самі по собі можуть розкладатися сторіччями. І ми більш ніж впевнені, що ці «плоди» пожинатимуть наші нащадки, але все ж не зупиняємось. Наведемо елементарний приклад: аби культурно відпочити на природі, організувавши пікнік на 8-12 осіб, нам потрібно прибрати зо три великих пакети сміття, що залишили попередники. А після свого відпочинку прихопити аж 0,5 пакета (звісно, ті три забираємо із собою і також викидаємо у сміттєвий бак). Тобто, виходить, що десь зо 6 компаній приблизно такої ж кількості осіб відпочивало до нас і залишило місце пікніку без прибирання. Прикро, але, на жаль, ситуація виглядає саме так. І класичний сценарій залишається в силі: одні смітять, інші прибирають. 

Тоді виникає логічне запитання: скільки ж насправді серед нас sapiens? Тому фінальні рядки будуть стандартні, але, надіємось не безрезультатні: вчергове закликаємо не бути байдужими, не смітити, не шкодити природі, берегти красу і багате різноманіття свого краю. Пам’ятайте: чисто там, де не смітять, а там, де прибирають – ще чистіше!

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.