Перейти на мобільну версію сайту

06.07.2018

УСІХ ПІД НІЖ!

шухановаСпочатку розмови точилися навколо того, що буде заборона селянам продавати коров’яче молоко. А тепер їм взагалі дали під дих. Молоко приймали від населення, дешевше ніж магазинна вода коштує, а тепер ще й з 1 липня 2018 р. набули чинності зміни положень національного стандарту ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’я­че незбиране. Вимоги при закупівлі». Молоко другого ґатунку від населення не буде прийматися на переробку.

Селяни зазвичай виживали, бо в них були корови, а тепер можливо єдиних годувальниць підштовхують під ніж. Колись розкулачували селян і відбирали в них годувальниць, а тепер українця штовхають у Європу і теж відбирають джерело доходів, розповідаючи про турботу за нас з вами. Про те, яка величезна шкода від молока, яке вони століттями вживали. Тепер нам будуть «втюхувати» європейське, порошкове без ГМО і без молока. А селянам буде не вигідно далі тримати худобу, це робитимуть великі тваринницькі комплекси. Утримувати їх будуть магнати, яким під силу ця справа, а селяни їм під ногами шпортаються. Але їх можна закатати в асфальт, щоб не шпортатися.  

Однак дали селянам можливість покращити якість молочки та передбачений цей перехідний період аж до 2022 року. Це означає, що селяни мають виконати неможливі для них вимоги і підвищити ґатунок молока з другого до першого.

Причина того, що молоко від населення не прийматимуть – положення про санітарно-гігієнічні вимоги до молочної сировини, які є частиною Угоди про асоціацію. Нині європейським вимогам не відповідає приблизно 75% всього молока, що виробляють в Україні, передусім у господарствах населення.

В Асоціації виробників молока вважають, що запровадження заборони на «домашнє молоко» спонукатиме до підвищення якості сировини. А от зростання ціни на кінцеві молочні продукти там не очікують, бо в теорії, чим вища якість сировини, тим менше витрачається на її переробку.

Торік за якісним складом купленої молочної продукції У сільськогосподарських підприємствах і господарствах населення Хмельниччини переважало молоко другого ґатунку.

Та попри все, майже 80% молока виробляється в особистих селянських господарствах. Це унікальний досвід, аналогів якому нема в жодній країні світу. Нині завдання місцевої влади провести роботу з власниками індивідуальних господарств, щоб покращити фізико-хімічні та мікробіологічні показники. Цього можна досягти шляхом безконтактного доїння корів та охолодження молока. Але нині люди не можуть собі дозволити придбати дороговартісне оснащення, а це означає, що їм потрібно в складчину купувати потрібні агрегати і спільно користуватися. Інакше смерть.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.