Перейти на мобільну версію сайту

29.09.2017

УЧИТЕЛЯ СЛІД ШАНУВАТИ

шухановаУчитель – це людина, яку Бог наділив терпінням, інтелігентністю, освіченістю, тактовністю і стресостійкістю. Вчитель, окрім великого й доброго серця, повинен мати відчуття стилю, смаку, міри. Головне, щоб він не відбив бажання дитини вчитися. А Лев Толстой писав: «Якщо вчитель має тільки любов до справи, він буде добрим учителем. Якщо вчитель відчуває тільки любов до учня, як батько, як мати, він буде кращим за того вчителя, який прочитав усі книжки, але не відчуває любові ні до справи, ні до учня. Якщо вчитель поєднує в собі любов до справи і до учнів, він – досконалий учитель».

Робота, пов’язана з педагогікою, завжди вважалася дуже складною, але поважною. Справжньому ВЧИТЕЛЮ при житті потрібно пам’ятник поставити. Уявіть собі, цілий клас різних і чужих дітей. Як з ними впоратися, як дати їм раду і навчити вічному й доброму? Інколи вдома одній чи кільком дітям важко дати раду, а тут чужих чимало. Проте нині професія вчителя знівельована. Прикро, що цю роботу ні держава, ні суспільство не цінують. У них не достойна заробітна плата, і вони змушені крутитися хто як може, замість того, щоб шліфувати свою майстерність. Вони мало захищені соціально, морально і фізично. Окрім того, що на них тисне життя, на них тисне і суспільство своєю байдужістю і зневагою.

Незважаючи на те, що вчитель, як архітектор, ліпить із наших дітей різні постаті – лікаря, пілота, поліцейського чи військового, він залишається поза кадром їхнього життя й успіху. Не менш важливу роль у відносинах між вчителем і учнем відіграють батьки дітей. Прикро, коли вони намагаються свої батьківські обов’язки перекласти на плечі педагогів, а також відкупитися від них, бо не завжди вистачає часу на власних дітей. 

Чого ж очікувати суспільству в майбутньому, якщо з дитинства їх вчать дрібної підлості, ганебної брехні і чвар? А ще гірше, коли на повідку цих ганебних явищ стає керівництво школи, замість того, щоб відстояти честь учительського мундиру, починають загравати перед впливовими батьками. Нещодавно на вчителя, який 37 років свого життя віддав учням, полетіли пасквілі через те, що не вгодив одній матусі учня. Бувають випадки, коли батьки паплюжать вчителя за не таку, як їм потрібно оцінку. Та коли з’ясовується істина, то в учителя вже зіпсовані нерви і підірване здоров’я...

Відносини між учнем та вчителем ніколи не бувають повністю рівними – на це впливає і різниця у віці, і неоднаковість життєвого досвіду, і різниця поколінь. Але, я впевнена, що рівність повинна проявлятися у взаємоповазі, взаєморозумінні, відкритості та щирості.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.