Перейти на мобільну версію сайту

04.05.2018

ТУРИСТИЧНИЙ БУМ

наталіяХтось нарікає на травневі вихідні, мовляв, українці й так не багата нація, нічого не роблять, лишень святкують. І взагалі, навіщо відпочивати кілька днів поспіль, щоб потім відпрацьовувати зайві вихідні по суботах? Для інших кількаденний вікенд – гарна нагода побути з рідними, відпочити чи помандрувати.

Зазвичай місто на травневі напівпорожнє, але не цього року. Ще з вечора п’ятниці туристи заполонили Старе місто. Великими і малими групами вони прогулювалися його вуличками, фотографувалися, залишаючи на згадку в світлинах нові ракурси Квітки на камені. Приємно було бачити їхні захопливі погляди й розуміти, в наскільки цікавому місті ти живеш, якщо його побачити приїжджають не лише зі всієї України, а й з-за кордону.

Не пасли задніх і кам’янчани, яким рідні пейзажі давно приїлися. Хтось помандрував закордон, поки ще залишилися гарячі путівки, хтось – милуватися сакурами на Закарпатті, долинами нарцисів і тюльпанів. Взаємний культурний обмін світлинами створював загальну мандрівну ілюзію. Навіть ті, хто залишився вдома, мали змогу через фотографії побачити інший світ.

Кам’янець не перестає дивувати. І відкриття туристичного сезону, яке перетворилося на щорічну традицією, цьогоріч мало ефект доміно, за яким до міста посипалися люди, котрі надихнулися нашою магією. Можливо, в чомусь вона кострубата, в чомусь примітивна й неідеальна, але вона є, попри всі нарікання скептиків. І найбільше це відчувається у фестивальній культурі. До нас їдуть заради повітроплавної фієсти, танцювальних та співочих батлів, костюмованих перфомансів. Погодьтеся, Кам’янець ніби створений для історичних боїв, для лицарських легенд, що оживають на кожному кроці, для філіжанки запашної кави, не гіршої, аніж у Львові, для запуску повітряних зміїв та нових рекордів.

Щоправда, і в цьому напрямку трапляються проколи. Мова про гастрономічний фестиваль, який цими вихідними вирував біля дитячого майданчика, навпроти СЗОШ №1. За кілька кроків від гойдалок та атракцій, де гралися дітлахи, дорослі розпивали спиртні напої, дехто при цьому не соромився вставляти круте слівце. Можливо, іншого майданчика для гастро експериментів міська влада не знайшла, чи не передбачила таких наслідків подій, але обуренню кам’янчан не було меж. І їх можна зрозуміти. Можливо, діти вдома бачать не менше «гастрономічних експериментів», але вони лягають відповідальністю на плечі їхніх батьків. Місто ж має показувати приклад культурного відпочинку в повному розумінні цього слова. А ще – підтримувати яскравих і талановитих людей, їхні ідеї, щоб Кам’янець дійсно мав славу фестивального міста, а не фестивального фантома.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.