Перейти на мобільну версію сайту

25.08.2017

ЦЕ МОЯ УКРАЇНА

наталіяКажуть, патріотизм починається з пелюшок. Можливо, але патріотами не народжуються. Це довгий шлях і свідомий вибір. Більш свідомий, ніж ви можете це уявити. Бути патріотом просто і складно водночас.

Приналежність до держави не вимірюється тим, як голосно ти співаєш гімн, наскільки трепетно прикладаєш руку до серця чи як часто носиш вишиванку. Якщо раніше національне вбрання одягали свідомі, глибоко переконані в унікальності нації люди, то нині це загальнодоступний дрес-код. Він є чи не в кожній родині. Малюк народжується, і в перший обряд хрещення його одягають у вишиванку, далі - у вишиванці йде в дитсадок, потім - у школу на всі значимі свята, не пасуть задніх і в дорослому житті. Але ти можеш одягати вишиванку, а потім грабувати державу, гадаючи, що цього ніхто не помічає. Такий собі викривлений патріотизм...

У жодному разі я не говорю про те, що одягати вишиванку - це якась данина моді, а не свідомий вибір. Ні, це гарно, це патріотично, це приналежність до нації врешті-решт. Та зовнішня оболонка, яку ми демонструємо, має відповідати і почуттям внутрішнім, що блокують наших розбещених за часи незалежності демонів - корупцію, бюрократію, свавілля, вседозволеність.

Хтось любить філософствувати про квітучу, вільну, незалежну, але десь там, за кордоном, де легше живеться й легше дихається. Скільки таких філософів розбрелося по світу, щоб потім приїхати вряди-годи в Україну і жбурнути пафосно своєму товаришеві, близькій-далекій подрузі, родичам: «Як ви тут взагалі живете? Ще й на таку зарплату?!». Живемо ж якось, призвичаїлися, напевне. Зранку встаємо з першими півнями, слухаємо щебет пташок на світанку, п’ємо чай чи каву, йдемо на роботу, де створюємо щось важливе й не дуже, народжуємо дітей, ведемо їх у вишиванці в дитсадок і школу, замітаємо подвір’я, садимо мальви й чорнобривці, критикуємо недолугих чиновників, радіємо з кожної, навіть найменшої перемоги й глибоко переживаємо за кожну зраду. Але ніколи не здаємося, йдемо далі. Засіваємо поля, збираємо урожай, печемо хліб, пишемо книги, співаємо пісні, будуємо будинки і лікуємо людей. Щодня робимо маленький крок, яким можемо пишатися потім.

Список наших перемог за 26 років немаленький, зрештою в кожного він свій. Та найперший пункт у ньому - 24 серпня 1991 року. З Днем Незалежності, українці!


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.