Перейти на мобільну версію сайту

22.12.2017

ТОЧНО ДУМАЮТЬ НЕ ПРО НАС

шухановаНайбільшою проблемою і навіть вбивством підприємництва стало підвищення мінімальної зарплати. З одного боку, нібито й добре, що життєвий рівень українців збільшується. Це нас з вами очікує і наступного 2018 року. Планується збільшити мінімалку на 14,8%. Але це збільшення призвело до ще більшого зубожіння середньостатистичного українця. Мінімалку збільшували і ще збільшать не заради піклування за нас, просто їм потрібно збільшити надходження до бюджету. І завдяки тому, що підвищать зарплату, збільшать і відрахування.

Також збільшаться наші витрати на продукти харчування, адже ціни вже відпустили і зі збільшенням наступного року вони ще стрімкіше будуть підніматися. Порахуємо «плоди», які ми отримали завдяки збільшенню мінімальних зарплат. Це, передусім, зростання заборгованості та інфляційного тиску. Не забуваймо й про такий фактор, як безробіття. За підрахунками МВФ, безробіття зроло до 9,5% цього року та дещо знизиться – 9,3% – у році наступному. Однак такий прогноз, можливо, є занадто оптимістичним: у Міжнародному валютному фонді, ймовірно, просто не беруть до уваги відсоток збанкрутілих (внаслідок нового зарплатного та податкового тиску) підприємств та малого бізнесу. Підприємці змушені були скорочувати чисельність найманих осіб, інакше б вилетіли в трубу. Це потягнуло за собою й більше навантаження на робочі руки, бо ж людям доводиться працювати за двох. А тепер у бюджет наступного року знову заклали мінімалку на рівні 3700, це означає, що не підвищиться наші статки, а навпаки нагло залізуть у наші кишені, а підприємництву вивихнуть руки.

І рецеп тут простий: доки не пізно, варто переглянути бюджет на наступний рік та відкоригувати його в частині збільшення мінімальних зарплат. Відновлювати соціальну справедливість – справа добра і шляхетна, проте не тоді, коли економіка знаходиться на спаді і для популістського жесту у вигляді збільшення виплат немає реального фінансового фундаменту. Розбалансовуючи те, що ще якось тримається купи, легко підштовхнути країну до повного краху.

І як не прикро, до цього і йде. З країни тікають робочі руки, адже не можуть забезпечити собі достойне життя. Нині Польща робить все, аби переманити українських трударів до себе, навіть, у їхніх планах збільшити зарплатню їм у сфері промисловості, транспорту, будівництві та сучасних бізнес-послуг. Зростання заробітної плати вже в перші місяці 2018 року можуть очікувати працівники транспортної сфери та логістики. 54% фірм заявили, що запланували підвищення оплати праці в цій галузі.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.