Перейти на мобільну версію сайту

02.03.2018

ТАТУ, Я ХОЧУ ЇСТИ

шухановаМожливо, з прий­няттям нового закону про аліментників нарешті зму­сить тих, хто покинув своїх дітей без фінансової підтримки, задуматися. Досі, напевне, вони були впевнені, що діти харчуються повітрям, хоча самі добре їдять, одягаються, їздять на хороших автомобілях. Є окремі особини, які навіть не влаштовуються офіційно на роботу, лиш би не платити аліменти, хоча статки мають пристойні. Є такі, які оформлюють собі інвалідність і платять бідолахи з прожиткового мінімуму 25%, а це приблизно 300 грн. А дітей потрібно годувати, одягати, вчити, купувати їм зошити і книги... Та зазвичай це все лягає на плечі матерів, а вони, татусі, влаштовують своє життя. Та байдуже, влаштовуйте собі, але відповідальність за тих, кому дали життя, зобов’язані мати. 

Це питання в різних державах чітко регулює закон, а лише в нас це проблеми матусь. Їм із вирішенням аліментів та боргу по аліментах ніхто не допомагав. Держава ці питання поклала на виконавчу службу, яка вкрай негативно виконує свою роботу. Не факт, що і тепер вона виконуватиме сумлінно свої функції, але вже якийсь позитивний крок щодо аліментників зроблено.

Виконавча служба може лише стягнуті гроші із законослухняних аліментників, бо тих, хто переховуються від своїх дітей, вони й не збираються шукати. Якось одна матуся звернулася до судовиконавця, аби той виконував свої посадові обов’язки. У відповідь отримала, мовляв, сама шукай свого колишнього, тоді він йому вручить судове рішення про стягнення аліментів. Де ж вона його має знайти, якщо він вже самоусунувся від виконання батьківських обов’язків? А якщо вона його і знайде, то що з цим робити, брати його на шнурок і вести до судовиконавця? Для чого тоді судовиконавча служба? Та можливо, новий закон вирішить проблему дітей. Бо ж кожна людина має відповідати за тих, кому дала життя. І як тобі шматок у горло лізе, коли твоє дитя голодне? Але багато таких, кому лізе, хто видумує різні ходи, щоб не дати грошей на хліб. 

Уже створені регіональні штаби з моніторингу за станом виконання рішень про стягнення аліментів. Вони взаємодіють з органами Нацполіції, Держприкордонслужби, соцзахисту населення, а також з утвореними Мін’юстом мобільними групами з ліквідації заборгованості зі сплати аліментів. Вони зможуть встановити тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України, користування зброєю і полювання.

Але, як кажуть, горбатого могила справить і як зможуть стягувати гроші на утримання дітей, якщо більша частина населення України не працює офіційно?


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.