Перейти на мобільну версію сайту

08.03.2018

СВЯТКУВАТИ ЧИ НІ?

Наташа-1Баталії навколо питання, святкувати 8 Березня, як Міжнародний жіночий день, чи відмінити це свято взагалі, яке залишилося у спадок від совка, не припиняються. Думки з цього приводу різняться й навіть у самих жінок. Одні переконані, що відзначати цей день не варто, бо, мовляв, свято має бути щодня, а не тільки 8-го березня. Інші ж його сприймають винятково як символ дарування подарунків із чітким переконанням, що чоловіки мають зробити все, аби цей день був для жінок найщасливішим, найлегшим, найприємнішим і взагалі най-, най-.

І поки одні чекають на подарунки, а інші принципово їх не приймають, продавці квітів підраховують виручку від продажу. Що й казати, ажіотаж у святкові дні шалений: чоловіки не жаліють грошей, аби задобрити своїх прекрасних муз.

Але згадаймо, з чого взагалі почалося це святкування. Свого часу жінки вийшли на страйк, аби привернути увагу до статевої рівності. Вітальні листівки того часу пропагували рівність у професії між чоловіком і жінкою. У радянських фільмах показували життя жінок трактористок, машиністок, шахтарок, працівниць заводів. Вони хвацько кермували вантажівками, гупали сокирою, будували й мурували. Своєю поведінкою жінки ламали стереотипи, за якими їхнє місце мало би бути лише на кухні.

Рік за роком про рівність забували, акцентуючи увагу на жінці, як символі ніжності, порівнюючи її з весною, такою ж чарівною, як і прекрасна половина людства. І це, звичайно, чудово – дарувати своїм коханим подарунки, підклуватися, влаштовувати сюрпризи. Та чи настільки важливо прив’язуватися до конкретної дати? Турбота має бути не один раз на рік, а щастя не миттєвим.

Чоловік, який поважає себе, підклується про своїх жінок (матір, дружину, сестру, доньку, бабусю, колег по роботі чи друзів), незалежно від того, святковий сьогодні день чи ні. Він вміє подарувати гарний настрій щодня, незважаючи на пору року чи якусь особливу дату в календарі. А жінка... просто повинна бути щасливою, а ще красивою, прекрасною і водночас вільною. Адже рівність починається там, де є можливість бути собою.

Будьте собою, цінуйте і відстоюйте свої права і нехай в душі завжди буде весняний настрій.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.