Перейти на мобільну версію сайту

02.02.2018

ЩЕ РАЗ ПРО МОВУ

Андрій ПавловськийПісля проголошення незалежності України багато хто з українців перейшов з російської мови на українську. Левова частка зробила це одразу, в 90-ті. Тоді почала змінюватись і мова. Вона оновлювалася, зі своїх глибин повертала колоритні слова і вирази, розпочала накопичувати власний сленг та термінологію в різних сферах. На телеекранах з’явилися іноземні фільми українською, активно почали розвиватися і україномовні видання. Частина з нас по-справжньому пишалася солов’їною.

На жаль, були й ті, що вибрали інший бік барикад. Проте протистояння тривали недовго. До 2000-их рр. ті, хто хотів і міг, закріпилися в українському таборі та надалі творили й сприймали українське. Решта ж втратила інтерес і продовжувала сприймати продукт екс-метрополії.

Схожа хвиля протистояння спостерігається і зараз. Одні радіють українському продукту з екрана, найрізноманітнішим патріотичним заходам, цікавляться історією, відкривають для себе втрачене й непізнане тощо. Але! Зараз діти та дорослі часто надають перевагу далеко не українському. А дехто зробив, на його погляд, найпростіший для себе вибір – зайняв нейтральну позицію і у вус не дує, мовляв, не принципово йому все те, навколо чого інші так запекло б’ються.

Чому ж усе відбувається саме так? Напевно, свою роль тут грають не тільки наші ледарство і байдужість, а й те, що українська мова, як і майже все українське, поки що не розширює свої можливості так, як цього хотілося. Тому й частина українців не хоче перебиратися з великого, інформаційно-насиченого простору «русского мира».

Наша мова, на жаль, поки що приречена боротись зі «старшим братом». Але, погодьтесь, будь-якому європейцю, наприклад, було би дико не тільки мавпувати мову сусіда, а й зовсім байдуже, що вона буцімто розширює його можливості. У нього є власна, єдина і неповторна. А от у «несвідомих» українців інакше: англійської не знають, а російська «всюдисуща». Так легше, аніж боротися за своє та торувати шлях у майбутнє з істинно українським присмаком.

А відповідь на запитання: «Хто в тому винен та що робити?» відома давно, проте чомусь досі «витає» в повітрі – риба гниє з голови, а отже, голова має щось вигадати, аби наша мова не тільки мала й давала нам усі можливості, а й поставила на місце мізки всім тим, хто сприймає її не крізь призму патріота, а звичайного користувача. Усе насправді в наших руках. Якщо питання не вирішується глобально, розпочніть із себе, своєї сім’ї, друзів. Вода ж камінь точить.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.