Перейти на мобільну версію сайту

07.06.2019

САМОТНІСТЬ – НАШ ҐАНДЖ

шухановаТурбота – це комп­лекс дій щодо будь-якого об’єкту, націлений на його благополуччя, увага до чиїхось потреб, піклування про кого-небудь, про що-небудь. Турботу може проявляти як тварина до свого потомства, так і людина до своїх рідних, інших людей та живих істот.

Про турботу замислилася після перебування в територіальному центрі надання соціальних послуг «Турбота». І замислилася над тим, що в житті все відносно: сьогодні ти в центрі уваги, завтра про тебе вже забули, сьогодні ти молодий і красивий під опікою у батьків, завтра вони потребують твоєї турботи. Нормальні взаємини між дітьми і батьками – турбота один про одного. Тобто це дії, які допомагають виявити свою прихильність і любов до рідних. Батьки в літньому віці особливо потребують турботи своїх дітей. У них вже не ті сили, що були раніше. Вони вже не завжди можуть швидко рухатися, щось не встигають або за станом здоров’я не можуть здійснити. Існують такі захворювання, які позбавляють людину можливості доглядати за собою. У цьому випадку на допомогу приходять рідні люди – дорослі діти. Турбота і догляд за літніми батьками – обов’язок кожної розсудливої дорослої дитини. Якщо згадати й оцінити всі безсонні ночі, витрачені нерви, здоров’я і сиве волосся наших батьків, ми не розрахуємося з ними до кінця своїх днів. Тому зайвий раз варто поділитися з ними новинами, витерти пил з шафи, помити посуд після обіду. Це аніскільки не є чимось обтяжливим або неприйнятним.

Чому стається так, що більшість цих людей, яка потрапила до «Турботи», чомусь позбавлена опіки рідних і близьких людей? Причин безліч – бабуся чи дідусь залишилися самі на цьому світі, тобто стали одинокими. У них з якихось причин повмирали діти і родичі, які могли би за ними на старість доглядати. Бувають випадки, коли дідусі чи бабусі свого часу не дуже переймалися турботою про своїх дітей та рідних, тому й нині отримують таку ж відплату. Хоча є й інші випадки, коли батьки все життя пропиячили, діти нічого доброго у цій родині не бачили, але вони мають ту людяність, яка не дозволяє викинути своїх батьків на смітник, не дбати про них. Бо саме їм вони дали життя та розуміють, що батьків не обирають і що великий гріх відвернутися від своїх рідненьких, навіть, якщо вони стали на хибний шлях.

У Біблії п’ята заповідь велить нам шанувати батьків своїх, і за це Господь обіцяє благополучне і довге життя. Тож давайте піклуватись про своїх найближчих і тих, хто поряд, адже хтозна, що кожного з нас чекає потім. І невідомо, чи на допомогу прийдуть рідні, чи сусіди, що живуть поруч. А добро, як відомо, повертається сторицею.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


ВИБОРИ-2020

Початок : 10.08.2020 12:14:00
Закінчення: 14.08.2020 12:14:00
Голосів: 28
Опитування активне.


Нові чи старі обличчя? За кого голосуватимете на місцевих виборах 25 жовтня - "старого" голову громади чи нового кандидата?

  
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.