Перейти на мобільну версію сайту

12.07.2019

РУК НЕ ВИСТАЧАЄ ЧИ?..

наталіяЗ початку року більше чотирьох тисяч роботодавців Хмельниччини повідомили обласну службу зайнятості про потребу у кваліфікованих кадрах. Наразі в базі данихцієї установи є 19,4 тисяч вакансій!

Найбільшим попитом серед роботодавців користуються робітничі спеціальності, не вистачає кваліфікованих робітників у сфері транспорту, торгівлі та послуг, агропромислового комплексу. Про це розповідає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

У десятку найбільш затребуваних професій увійшли підсобний робітник, продавець продовольчих товарів, водій автотранспортних засобів, швачка, охоронник, кухар, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, електрогазозварник, слюсар-ремонтник, продавець непродовольчих товарів.

Кількість робочих рук в Україні щороку зменшується, ще трохи і не буде кому працювати. До прикладу, в пік сезонних робіт у сільськогосподарській галузі кваліфікованого працівника неможливо знайти. Більшість робітників трудяться за кордоном. І життя там, повірте, не з медом, адже доводиться працювати по 10-12 годин, але винагорода, яку вони там отримують, нівелює відчуття «рабсили». Приміром, поляки забезпечують українців безкоштовним житлом – і неважливо, що це гуртожиток, головне, що є дах над головою, а пристосуватися ми зможемо до будь-яких умов. Хоч ціни на продукти не надто відрізняються від українських, але зарплати, які там отримують, це суттєво компенсують.

Тож, у пошуках кращого наші їдуть до сусідньої Польщі, а поляки – до Німеччини чи Швеції.

Усі ми з вами хочемо гідного життя, достойної оплати за свою роботу. Навіть ті, хто створює видимість роботи, хочуть гарної зарплати. Тільки питання, де її взяти? Економіка в країні зайшла в глухий кут, грошей, які тут заробляє переважна більшість, вистачає на проживання і аж ніяк не на гідне життя. Легально працевлаштовані працівники годують армію чиновників, пенсіонерів, пільговиків різних рівнів.

Та попри все, ми зі шкіри пнемося, щоб показати рівень свого життя – нові телефони, автівки, одяг, за якими ховаються кредити, хабарі й підробітки... Ми демонструємо свій професіоналізм де завгодно, тільки не у власній країні. І не зрозуміло, чи той професіоналізм тут непотрібний, чи його не варто демонструвати за таку низьку оплату праці? Але, як нещодавно сказав на одній із зустрічей Президент: «Не можеш працювати на низьку зарплату, пиши заяву на звільнення, і нехай хтось інший працює». Тільки хто працюватиме за копійки? Хіба той, хто знає, як додатково заробити. А якщо робити чесно й отримувати великі гроші, то краще в іншій країні, де чітко розумієш, що варто робити, а що – ні.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.