Перейти на мобільну версію сайту

28.07.2017

ПИТАННЯ ВИБОРУ

ПавловськийДо всього, що є на землі, маємо двояке ставлення. Щось схвалюємо чи засуджуємо, любимо чи ненавидимо, цінуємо чи зневажаємо. Якісь невидимі терези змушують нас постійно обирати. І від них не втекти. Бо так влаштований світ. Обираємо щодня. Неодноразово. І саме та чаша терезів, якій ми надали перевагу, задає темп нашого життя, визначає його подальший розвиток.

Наш вік ніби зітканий із довжелезного ланцюга, кожна ланка якого – не що інше, як зроблений вибір. Навіть, коли ми ще зовсім маленькі і, здається, за нас усе вирішують батьки, вже тоді кожен із нас уперше торкається отих чаш терезів. Хтось влучає точно в ціль, а хтось набиває перші гулі. Саме тому наш вибір підлягає оцінці та аналізу з боку батьків. Аби вберегти нас, вони приймають усі рішення. Ми ж у той самий час можемо вголос, а іноді й з криком та плачем, заявляти зовсім про інший варіант. Хай там як, але ми вже стаємо по певний бік барикад.

Пізніше, коли навчаємося в школі, практично увесь час бунтуємо, бо вирватися із пут «залежності» від батьків ще не вдається. Повністю вільними стаємо тільки у 18 і, розправивши крила, занурюємося у вільний політ. Проте не всім вдається відчути його щедроти – хтось вічно хапає фортуну за хвіст, а хтось частенько падає додолу, щоразу важко гепаючись.

І такі вибрики долі притаманні не тільки ХХІ століттю. Вони вічні. Найприкріше те, що найчастіше вибір відмінити не можна. Тому, замість стати щасливчиками, часто стаємо заручниками власного вибору. Чому помиляємось? Важко сказати. Певно, не вчимо уроків історії. Бо одні й ті ж хибні кроки повторюються знову і знову. Як у пересічних громадян, так і у керманичів світу цього.

Що ж стало каталізатором невдалих виборів у нас, сучасників? Можливо, то через лихі 90-ті, що породили «втрачене покоління», яке у свою чергу наплодило собі подібних; епоха заробітків, що в мізки багатьох із покоління NEXT вселила далеко не ті постулати, які варто було б; низка ситуацій, у яких нас позбавляли права вибору, наприклад, на виборах, коли ніби й кандидатів багато, а вибирати нікого. Відсутність покарання або ж легкий шлях його уникнення – також не той подарунок. Перелік, як розумієте, можна продовжувати.

Кожен у своїх головах додасть щось своє. Проаналізує, задумається, можливо, встигне щось змінити. Проте достеменно знаємо наступне: людині судилося постійно вибирати. Іноді зробити це далеко не просто, але до кожного випадку потрібно підходити відповідально та з холодним розумом. Адже вибір – це ключ до майбутнього. Який підберете, таким воно і буде.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.