Перейти на мобільну версію сайту

07.08.2020

ПРО МИСТЕЦТВО ВІЧНЕ І МОДНЕ

Справжнє мистецтво... Яке воно? Це те, що створюють митці зараз? Чи, все ж таки, шедеври світової культури перевірені часом, які не втрачають своєї актуальності, і є реальним зв’язком між минулим і сьогоденням?

Напевно, прихильників вистачає, що з одного боку, що з іншого... Але це не означає, що ті, що надають перевагу сучасному мистецтву, повністю перекреслюють вагу шедеврів із попередніх століть. Ні. Вони, радше, роздають ярлики «шедеврів» сучасним витворам. Але чи можна їх так назвати, коли вони не перевірені часом? І тут думки знову розійдуться. Одним словом, це вічна дилема.

Але, погодьтесь з тим, що більшість тем, які охоплювали митці із попередніх століть, досі актуальні в сучасному світі. Недарма свого часу Оскар Уайльд зазначив: «Мистецтво – саме життя, і воно безсмертне». Тож заперечити сказаному важко.

Але мода... Мода... Як же без неї?.. І, справді, ігнорувати важко. Проте, чи реально те, що є популярним сьогодні, хтось згадає через років так 10-ть? Навряд, чи не так? Бо завжди є щось зрозуміле лише сучасному поколінню. Проте зі справжнім мистецтвом, як-то кажуть, все інакше, бо воно об’єднує абсолютно всіх – незалежно від статі, віку, кольору шкіри тощо.
Найкращою ілюстрацією вічного мистецтва є твори, у яких їх автори зуміли висвітлити найважливіші теми свого часу, погляди, переконання на ті чи інші проблеми суспільства. Та й, чесно кажучи, навести прикладів можна чимало. І все це – показник невмирущості справжнього арту.

Також слід зазначити, що витвори мистецтва створюються не заради тимчасового визнання, а як символ певної епохи, своєрідна сторінка історії, яка залишається для майбутніх поколінь. А зразки «модного мистецтва» – це лише представники мінливих поглядів на життя, які в собі втілюють лише те, що буде зрозумілим у певний час, а згодом вони втрачають свій сенс, як і інтерес до себе. Хоча (і це реально так) серед цього доробку часом вирізняється і те, що стає класикою. Але таке трапляється не так часто, як би того хотілося.

Тож «модне мистецтво» – явище тимчасове. А мистецтво, що має вагу, – вічне. Тому допоки існуватиме ЗДОРОВЕ суспільство, мистецтво житиме.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.