Перейти на мобільну версію сайту

18.10.2019

ПРО ЛЮДЕЙ І ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Наташа1Цього тижня випала нагода побувати в селі Кочубіїв сусіднього Чемеровецького району на святі врожаю, яке організував тамтешній аграрій Валентин Волосецький. Ще при в’їзді в населений пункт звернула увагу на якісне дорожнє покриття, дахи господарських будівель, що вилискували на сонці чистотою. Чим ближче ми під’їжджали, тим сильніше відчувався господарський підхід у всьому, що знаходилося на досить пристойній за масштабами території.

Свято врожаю аграрій влаштовує не перший рік поспіль. Його тут чекають, до нього готуються. Це вже наче друге свято села, бо ж має Кочубіїв і власне храмове. Але особисто мене здивувало не це. Здивувало відношення, з яким сільгоспвиробник підходить до організації святкування, його ставлення до людей, з якими живе, трудиться і проводить вільний час.

До прикладу, діти, в селах яких аграрій здйснює обробіток землі, мають можливість проявити свої таланти на великій та професійній сцені. До речі, сцена для такої події замовляється окремо і її потужності позаздрило б, навіть, наше місто. Кожен колектив за участь у конкурсі отримує грошову компенсацію, а переможець – матеріальну винагороду, сума якої цьогоріч була чималою – аж 30 тисяч гривень.

Сцена облаштована на колишньому колгоспному тоці, перед нею в декілька рядів місця для глядачів. А їх цьогоріч поз’їжджалося зі всієї округи – і з Чемеровецького району, і з сусіднього Кам’янець-Подільського. Їхали люди, чесно кажучи, не стільки на дитячі таланти подивитися, як на виступ легендарного гурту з Білорусі «Ляпис Трубецкой». Відверто, сумнівалася, що такі відомі співаки завітають у якесь маленьке українське село, адже їх 14 жовтня чекали вболівальники футбольної команди «Динамо» на НСК «Олімпійський». Уявляєте цей контраст: багатомільйонний стадіон «Олімпійський» і середньостатистичне чемеровецьке село Кочубіїв?! І яке ж було моє здивування, коли півтори години кочубіївську публіку розважав Сергій Міхалок і його легендарний «Ляпис». Шикарний концерт, тільки хітові пісні й море задоволення. А після концерту – святковий стіл на півтисячі людей. І за тим столом сиділи всі – і прості комбайнери з трактористами, і відомі чиновники району та області, керівники, директори, депутати. Не було кращих чи гірших, були всі як одна родина. Сам же аграрій не соромився розповідати з чого все починалося, як з його планів колись жартували люди, бо не вірили, що вони зможуть втілитися в життя. Але вірив він, щодня і щогодини, і його віра в краще життя на селі з часом надихала інших, гуртувала всіх навколо спільної мети. Бо так має бути: можна досягти будь-яких вершин, якщо є велике бажання, невичерпна енергія і підтримка близьких по духу людей. І нехай так буде в кожного мрійника, який, маленькими кроками йдучи до мети, зможе дати надію кожному, хто її потребує.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.