Перейти на мобільну версію сайту

01.11.2019

ПОТРІБЕН ТЕСТ НА ЛЮДЯНІСТЬ

шухановаТаке враження нібито нашій швидкій медичній допомозі щось пороблено. Вже втретє за останній час карети швидкої допомоги потрапляють у аварії. От цього тижня знову новенький укомп­лектований за ос­таннім словом автомобіль швидкої невідкладної допомоги, який нещодавно подарував фонд Рената Ахметова, вже розбитий. Карета з проблисковими маячками та сиреною мчала на виклик, але її не пропустив водій «Жигулів», і як результат – увесь передок швидкої в пляцок. Слава Богу, люди серйозно не постраждали, точніше не зазнали фізичних травм, а от психологічні ще можуть про себе дати знати пізніше.

Прямуючи на цю аварію, дорогою як на зло натрапляли на суцільні порушення правил дорожнього руху – вантажівка вирішила проводити якісь дивні маневри перед світлофором, незважаючи на інших учасників руху, перекривши дорогу, її почали об’їжджати і теж, незважаючи на попереджувальний сигнал світлофора. Коли дали зелене світло, всі смуги руху були перекриті тими, хто їхав правою стороною, а навпроти швидка рухалася і ще багато автівок не могли проїхати, бо хтось вирішив, що йому все дозволено і він поспішає. Неодноразово доводилося бачити на вулицях міста, як рух швидкої допомоги водії блокують, замість того, щоб дати їм зелену хвилю. Чомусь черства байдужість не може викорінитися з сердець автолюбителів, чомусь не можуть зрозуміти, що це не примха бригади медиків-рятувальників вас обігнати, а просте бажання врятувати життя людині, яку вже в салоні машини доправляють до порятунку, або до неї мчать на виклик і рахують секунди, аби лише встигнути надати невідкладну допомогу тому, хто її негайно потребує, хто хоче просто жити. Коли це стосується когось особисто, от тоді багато нарікань, мовляв, чого так довго їхали, чому так довго везли. А просто тому, що багато хто з нас не хоче поступитися, не хоче побачити, не хоче просто бути людиною та зважити на чужий біль чи проблему.

Отже, хочу нагадати усім учасникам дорожнього руху, що увімкнені проблискові маячки та звукова сирена сигналізують, що карета швидкої мчить на допомогу, що хвилини вирішують усе. У середньому карета швидкої має прибути на виклик за 10 хвилин. Тому коли чуєте, що лунає сирена і мигають проблискові маячки, потрібно прийняти правий бік і можливо, зупинитися. Адже відповідно до чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення, водій транспортного засобу зобов’язаний не перешкоджати руху кареті швидкої допомоги, аварійно-рятувальної служби, пожежної охорони та поліції. За такі порушення передбачений штраф у розмірі від 510 грн. І це стосується не лише водіїв, але й пішоходів, які теж повинні бути уважними.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.