Перейти на мобільну версію сайту

03.08.2018

ПОДОЛАТИ КОРУПЦІЮ

наталіяЄ таке поняття, як задача з зірочкою, вона для особливо обдарованих. Напевне, доводилося за життя з таким зіштовхуватися. Вирішити її або не кожному під силу, або настільки складно, що не кожен візьметься за цю справу.

Так і з корупцією в нашій державі. Боротися з цим явищем намагаються всі. На словах. А от як доходить до реальних справ, тоді всі шукають, як би швидше від цього відхреститися.

Це правда. Мій знайомий нещодавно шокував мене зізнанням: «А куди ж у нас без корупції? Я за те, щоб вона залишалася!». «Як ти таке можеш казати? – перепитую, ошелешена цією новиною. – Ти ж нормальна, адекватна, а головне свідома людина. Звідки в тебе це?».

«Дивись, – пояснює. – За кордоном, наприклад, у тебе розболівся зуб, ти телефонуєш у лікарню, тобі призначають, коли прийти. І це може бути не завтра чи сьогодні і вже, а через тиждень, або й два. За той час зуб точно перестане боліти, а ти намучишся добряче. З корупцією ця ситуація вирішується простіше: прийшов до лікаря, заплатив, він тебе без черги пролікував – і ти здоровий. Логічно, правда ж?».

Звичайно, логіка в цих словах є. Гірше того, ми звикли до такої логіки. Прийти, заплатити, домовитися. Зрештою, в нас на слово «домовитися» синонімів хоч відбавляй. Тільки вдумайтеся – домовлятися, вмовлятися, змовлятися, зговорюватися, погоджуватися, намовлятися, нараджуватися, сходитися, «порішати», врешті-решт. І всі як один з якимось двозначним підтекстом. Таким собі таємним шлейфом, із запашком... Та і це не найгірше.

Корупціонери у нас чомусь завжди жертви. Вони не вбивці, ні, і не розбійники чи крадії, навіть не гвалтівники. Вони жертви. Ну, максимум – шахраї. Це якщо грамотний адвокат і лояльний суд (а таких у нас хоч греблю гати), який, знову ж таки, за невеличку винагороду легенько перекваліфікує справу. Суддя не корупціонер, що ви? Просто закон можна по різному трактувати. Такі собі подвійні стандарти – рай для корупціонерів. І найгірше в ньому не хабарнику, а тому, хто зважиться дати хабар і зафіксувати факт разом із відповідними на те службами. Тут правда точно не на його боці, бо однозначно казатимуть, «звідкти взяв гроші? «напевне, також накрав» і подібне.

Тож не дивно, чому охочих подолати корупцію в нашій країні одиниці. Такі собі Дон Кіхоти сучасності, які повірили в майбутнє України. Які схопили за руку, яка постійно бере. Тільки що далі робити, вони не знають, адже підтримки від громадськості жодної. А рука, яка звикла завжди щось хапати, може боляче смикнути. Та так, що і впасти можна.

Але й задача з зірочкою дається не всім. Тільки сміливцям, які, незважаючи на падіння, підніматимуться знову і знову. Бо вірять, що колись боротися з корупцією буде справою честі кожного, а не як зараз намаганням за будь-яку ціну виправдати злочинця.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.