Перейти на мобільну версію сайту

16.08.2019

ПОЧАЛИ З БИТТЯ ВІКОН

шухановаУ ніч з 12 на 13 серпня двоє невідомих стріляли по ліхтарях поблизу КП «Міськтепловоденергія». Охоронці почули постріли і почали кричати, аби молодики припинили це робити. Пригрозили поліцією. Хулігани зникли з поля зору, і через деякий час вони з двору школи №16 постріляли по вікнах «МТВЕ». Добре, що під ті постріли не потрапили охоронці та інші люди.

Одні радіють, що «МТВЕ» постраждало, інші обурюються, але ми всі разом і поліція повинні припинити таке свавілля.

Люди з вул.Лесі Українки та Шевченка вже не раз скаржилися на нічні постріли і поцілені вікна. Не так давно поцілили у вікна школи №14 та так званий «стакан». Ще раніше були розстріляні вікна суду (новобудова) з боку школи №9.

Що ж це таке коїться в місті? Це тривожний сигнал, на який потрібно звернути серйозну увагу. Існує «теорія розбитих вікон» і, якщо її не виконувати, то настане суцільний хаос, який, як говорив герой «Собачого серця», починається в наших головах. Отже, відповідно до теорії, якщо розбите одне вікно, то бити будуть й інші, якщо на вулиці лежить обгортка, то виросте ціла купа сміття. Одне маленьке граффіті на чистій стіні перетворить згодом її на розмальоване жахіття. Навіть при найменшому порушенні загальноприйнятих норм люди перестають поводити себе цивілізовано. Звичайно, не всі, але більша частина точно.

Аби цивілізовано жити в цивілізованому світі, потрібно дотримуватися простих життєвих постулатів: не порушувати порядок самому, навіть у дрібницях, тому що покинута обгортка чи папірець на чистій вулиці з часом може вилитися у понівечені урни, розмальовані стіни, розбиті ліхтарі, закакані під’їзди. Тому потрібно негайно ліквідовувати, навіть найменші порушення порядку. Звичайно, це дуже важко і затратно, але робити потрібно. Зрозуміло, що сміттям повинні займатися двірники, розбитими вікнами – ЖЕКи чи домоуправителі, правопорушниками – поліція... Можливо, ми тому й так погано живемо, бо сподіваємося на якогось доброго дядю, який прийде і зробить все за нас. Не можна заплющувати очі на порушення закону. Проминати повз людей, які трощать, смітять. Та, на жаль, це поки що не про нас. Хоча, можливо, настав час збирати обгортки, вставляти скло у розбиті вікна, не миритися зі злочинами. І це все потрібно робити кожному з нас, потрібно питати з тих людей, які повинні служити суспільству, громаді, які отримують за свою роботу заробітну платню. Головне – не боятися спитати з кого слід, зробити зауваження кому потрібно. А найголовніше – показувати власний приклад власним дітям і вчити, вчити простих навичок з самого дитинства, з дитячого садочка, зі школи. А тих, хто не хоче жити за простими людськими законами, слід просто ізольовувати у якісь резервації і там вчити, вчити і вчити.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.