Перейти на мобільну версію сайту

18.01.2019

ПОБОРАМ БІЙ

шухановаНе секрет, що кожна родина, яка має дитину дошкільного чи шкільного віку, добряче відчувала й відчуває на своєму гаманці побори, які проводяться в навчальних закладах. То треба здати на ремонт школи, класу, телевізора, то на подарунки вихователям і вчителям, на посуд, туалетний папір тощо. Що цікаво, навіть на вікна і фіранки в кожній класній кімнаті здають гроші. Таке враження, що їх міняють щороку.

Та це все так набридло батькам, що вони вже вибухнули від обурення. Неодноразово активісти зверталися до Міністерства освіти і науки з приводу поборів у школах та дитсадках, а нещодавно до департаменту освіти і науки ОДА надійшов депутатський запит від депутата Хмельницької облради Дячука М.М. про порушення прав дітей на безоплатне здобуття освіти у дошкільних та загальноосвітніх закладах освіти області, у якому вказується на примусовий збір коштів з батьків на проведення поточних ремонтних робіт у закладах освіти, придбання засобів гігієни, меблів, обладнання тощо.

Тому директор департаменту освіти та науки Хмельницьої області Олег Фасоля розіслав начальникам відділів і управлінь освіти та керівникам закладів обласного підпорядкування нагадування, що безоплатна освіта в Україні гарантована Конституцією і, відповідно до п.3 ч.1 ст.1 Закону України «Про освіту» безоплатна освіта – це освіта, яка здобувається особою за рахунок коштів державних та/або місцевих бюджетів, згідно з чинним законодавством.

Пан Фасоля просить вжити усіх заходів щодо заборони збору коштів з батьків учнів (вихованців) закладів освіти, забезпечити серед учасників освітнього процесу роз’яснення, розроблення та оприлюднення пам’яток щодо порядку отримання та використання благодійної (добровільної) допомоги відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації, а також чинного законодавства про освіту.

У разі виявлення випадків вимагання внесення батьківських коштів на вирішення фінансових питань, пов’язаних з покращенням матеріально-технічного забезпечення, проведення ремонтних робіт тощо, винних осіб притягати до відповідальності.

Також Олег Фасоля рекомендує вивчити потребу в коштах на 2019 рік і в разі недостатньої суми ініціювати на чергових сесіях, при уточненні бюджету, можливість виділення додаткових коштів для утримання закладів освіти. При зверненні батьків до департаменту з питань порушення прав учасників освітнього процесу в частині неправомірного збору коштів справи будуть передаватися до правоохоронних органів.

І ці побори насамперед залежать від кожного з батьків. Якщо ви самі не будете замовчувати такі випадки, всім стане легше жити.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.