Перейти на мобільну версію сайту

01.09.2017

ПЕРШЕ ВЕРЕСНЯ

шухановаДля кожної людини від малої до великої Перше вересня – це свято в житті цілої країни. Перше вересня – це перші дзвінки і хвилювання, море квітів, сльози і сміх. Для тих, хто вперше переступить шкільний поріг – це особливе свято. 

Чому саме в перший день осені починається навчальний рік? З XV століття новий рік на Русі починався 1 вересня, а всі школи в ті часи були церковними, тому за парти учні сідали саме з церковного нового року. За іншою версією, найважливіші сільськогосподарські роботи закінчувалися саме з приходом календарної осені, тому відпускати на навчання дітей без особливої шкоди для сім’ї можна було саме в цей час. Традиції збереглися і досі, тому вони всі такі чепурні, схвильовані прийшли до Країни знань, одні – брати, інші – давати. Цього дня особливе ставлення до першокласників, вони і є винуватцями свята. Зазвичай Першого вересня по всій державі проходять Дні знань. Усі засмаглі, веселі, сповнені сил і натхнення на новий навчальний рік. Із сьогоднішнього дня розпочинаються складні будні, бо ж важко гризти граніт науки. Є таке прислів’я: «Важко в навчанні, легко в бою». І для того, щоб дійсно людині легко йшлося по життю, потрібно докладати максимум зусиль, починаючи з першого дня навчання.

І тому тут вже справа за мудрою, щирою, грамотною, чуйною і людяною людиною – ВЧИТЕЛЕМ. Саме від першої вчительки залежить майбутнє кожного учня, громадянина України. Головне в цій важливій справі, щоб вчитель не відбив бажання вчитися, а якщо у вчителя на це вистачить мудрості і знань, то українці гарантовано матимуть успішне покоління. Адже безталанних дітей немає, є скалічені батьками й педагогами. Педагог для дітей – це джерело знань і від нього залежить, чи те джерело потрапить у потрібне русло, а не пройде повз.

«Навчання – світло»... Хто ми без знань? Ні побудувати, ні вилікувати, ні жити. Знання дають нам можливість прожити наше єдине життя розумно і правильно, набуваючи все необхідне. І хоча вчимося ми, як правило, в школах і в інститутах без особливого ентузіазму, але трохи пізніше цей благословенний і щасливий час згадуємо з тихою радістю в душі.

Школа для більшості школярів – другий дім, де вони відчувають себе комфортно й затишно. Тому і приходять до неї із задоволенням. Також це свято і для вчителів, адже вони теж уже встигли скучити за своїм бешкетливим, безтурботним, але таким улюбленим класом.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.