Перейти на мобільну версію сайту

27.10.2017

ПЕРЕКРИЛИ КИСЕНЬ

шухановаУсі погожі дні минулого тижня мешканці приватного сектору труїли людей. Ско­ри­став­шись гарною по­го­дою, ґазди при­сту­пили до при­бирання своїх городів та домо­госпо­дарств до зими. І це нормально, але не нормально те, що вони підпалили сміття. Та враховуючи те, що вітер був спрямований на місто, тому дим заполонив увесь каньйон, Біланівку, Польські фільварки та центр міста. Кам’янчани просто задихалися від нестачі кисню і чадного диму, а люди, котрі хворіють на різні хвороби дихальної системи, просто мліли від такого господарювання. Кілька днів стояла димова завіса, реагування – нуль. Бо ж вихідні були.

Пожежні не виїжджають, бо їм на виїзд слід брати дозвіл в області, поліцейським необхідно вказувати точну адресу, а звідки ж ти ту адресу дізнаєшся, якщо багаття розпалене на другому боці каньйону і березі річки? Але ж на яку суму можна поповнити місцевий бюджет, якщо добряче попрацювати в період, коли палять листя і взагалі ще можна зберегти здоров’я людей? Напевне, це нікому не цікаво. Уявіть собі, який підйом на людських хворобах матиме аптечна мережа в період спалювання листя, бо ж хочеш не хочеш, а за порятунком, тобто ліками, до аптеки помчаться люди. Тож замисліться, ґазди, чи варто шкодити не лише комусь, а й собі та своїм дітям.

Директор КП «Муніціпальна поліція» Петро Солярик вкотре нагадує, що вдихання диму від спалювання опалого листя та залишків рослинності може завдати непоправних наслідків здоров’ю дітей та людей похилого віку. Тож, шановні мешканці приватного сектору Кам’янця-Подільського та населених пунктів, прилеглих до міста, замисліться, що при спалювані листя чи решток рослинного походження і напрямку диму на житлові масиви міста «Муніципальна поліція» буде направляти листи у відділення поліції для притягнення до адмінвідповідальності тих, хто здійснює спалювання.

Згідно з Кодексом України «Про адмінправопорушення», за спалювання листя встановлені чималі штрафи – від 340 до 1360 грн, а на посадових осіб – від 850 до 1700 грн. 

Опале листя слід збирати в поліетиленові пакети і складувати на зеленій зоні для того, щоб його не роздувало вітром і легше було проводити навантаження на причепи.

Не потрібно складувати листя біля бордюра проїжджої частини дороги, оскільки при дощі його змиває і забиває решітки ливнеприймальника, внаслідок чого на дорозі з’являються затори води.

Категорично забороняється викидати листя в контейнери для твердих побутових відходів тому, що в забиті контейнера листям неможливо висипати сміття.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.