Перейти на мобільну версію сайту

10.08.2018

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ СВОЇ ЦІННОСТІ

ірина фурман1Думала, що з роками не лише приходить життєвий досвід і змінюються цінності, але зі всього набутого формується інший вимір життя. Виявилося, не завжди. Досвід, можливо, так, але про цінності ми чомусь забуваємо.

Для мене це літо стало справжнім випробовуванням: важ­ка хвороба найріднішої людини, про яку я до останнього намагалася нічого не говорити; втрата друзів, яких я так називала для себе і могла горло за них перегризати; непростий підлітковий період дитини, до якого, думаю, ні одна мати не буває готова. Ще багато чого.

У цей період я намагалася максимально закритися в собі, аби ніхто не бачив болю в моїх очах і безпорадності. Звикла, що завжди когось підтримую, іноді забуваючи про тих, хто дійсно чекає моєї допомоги. Я забувала про це і стрімголов мчала в інше місто, інший район, щоб «моїм» не було погано. І думала, що ось це і є ті цінності, які я маю. Помилялася.

Вважала, що тато з мамою не образяться, якщо я сьогодні їм не подзвоню. Вони ж пробачать. Що син обійдеться без певної міри моєї опіки чи поради, бо я ж працюю і моя мета – допомогти іншим. Тільки шкода, що більшість з цих людей, долею яких я переймалася, просто ситуативно мене використовували. А ті, хто дійсно потребував моєї допомоги, з розумінням і терпінням чекали, поки я зроблю для себе певні висновки.

Мені соромно перед моєю дуже близькою подругою, що я з нею посварилася через людину, яка не варта навіть цієї згадки. Ще одна моя вагітна подруга також отримала від мене мало уваги, бо я лечу попереду потяга, не дивлячись, хто в ньому сидить, і чи варто воно того. Але приходить час, який розставляє все на місця.

У своїх 37 я нарешті зрозуміла, якими мають бути цінності. Після того, як потрапила в одне з відділень лікарні, в якому навіть у повітрі тхне царством Аїда, де людське життя вимірюється не днями, а годинами. Після побаченого перестаєш перейматися безглуздими розмовами, через які ще потім маєш проблеми. Це зовсім не ті проблеми. 

Проблеми, це коли твоя дитина, ставши дорослою і маючи свою сім’ю, зневажлива і різка до тебе. Проблеми, коли твого друга, який все життя невтомно працював, в один момент залишили друзі, яким він вірив. Проблеми, коли ти працюєш як «коняка», а тебе використовують, бо так зручно. Проблеми, коли близькі люди хворіють і жевріє надія, що все буде добре. Таких прикладів безліч. Шкода, що усвідомлення цього дійсно важливого в житті приходить запізно. І цінності змінюються не тоді, коли час, а коли тебе той час притиснув.

Будьте уважними, цінуйте життя, любіть тих, хто щиро любить вас із вашими вадами і надбаннями. Оглядайтеся по сторонах і усвідомлюйте, що за кожними веселими очима може бути теж якийсь біль, який також приховується, аби хтось не побачив вашу слабкість. І врешті-решт, цінуйте те, що маєте. Воно до вас прийшло не просто так.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.