Перейти на мобільну версію сайту

08.11.2019

ОСІННІЙ НАСТРІЙ

Андрій ПавловськийОсінь – одна із найважчих пір року. Саме у цей час люди часто скаржаться на пригнічений стан. Факт? Безумовно. Що це? Депресія? Хандра? Хм… Та називайте як хочете, але від постійного відчуття, що щось не так, важко позбутись багатьом. З цим погоджуються і спеціалісти. Зокрема, ліцензований медичний соцпрацівник Кейт Кріпке зазначає: «Осінь – захоплююча для більшості людей, але на деяких вона вдягає вуаль переживань, тривожності, суму й дискомфорту – сезонної депресії».

Такий собі «осінній настрій». Проте одні його «носять», а інші «скидають», проганяючи геть брак життєвої енергії, підвищену втомлюваність, зниження настрою, який найчастіше пов’язаний зі зміною тривалості світлового дня, погодою, що псується, відсутністю кольорів навколо… Що ж, позбутись «осінньої хандри» реально. І про це стверджує не тільки «сарафанне радіо», а й спеціалісти, що допомагають боротися із незваною гостею.

У чому ж секрет? Просто краще «прислухайтесь» до себе і дбайте про те, аби все у вас було гаразд. Здоровий сон, правильне харчування, фізичні вправи, навіть достатнє вживання води, допоможуть подолати вам симптоми депресії.

Ви – саме та людина, що має високі вимоги до себе? Будьте поблажливішими. Дайте волю внутрішньому чуттю і проявіть слабину, аби потім досягти піку. Але не залишайтеся в чотирьох стінах, не ізолюйте себе від усього світу, натомість вибирайтеся до тих людей, поруч з якими почуваєтеся якнайкраще. Філіжанка кави, тепла розмова чи приємна подорож у колі найближчих людей здатні робити дива.

Любите стабільність? І вона стане вам у пригоді. Попри всі зміни, що відбуваються восени, залиште хоча б одну річ стабільною, і зосереджуйтесь на ній. Що це може бути? Та будь що! Хоча б одна із ваших позитивних щоденних звичок. Ви – прихильник метафоричного? Нехай буде так! Як вам: «Я – камінь у стрімкій річці»?

Стабільність має властивість тримати землю під ногами. Тому нехай там вона й залишається, бо коли починає йти з-під ніг, то… Одним словом, самі розумієте.

Балачки! Ех, ці всіма улюблені балачки… А в осінню пору ще й рятівні! Якщо відчуваєте, що хандра наступає, поговоріть про це! Знайдіть того, хто розділить ваші почуття. Однодумці зцілюють!

За вікном обмаль кольорів? Додайте їх в оселі! Маєте хобі? Приділіть йому більше часу! Запросіть рідних, друзів, аби приєднались до вас. Захопіть своїм хобі інших та перетворіть улюблене заняття на справжнє свято!

Також стверджують, що осінню хандру рятує шопінг. То коли, кажете, «чорна п’ятниця»?


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.