Перейти на мобільну версію сайту

19.01.2018

НОВАЧКИ ПРИ ВЛАДІ

Наташа-1Запущений в 2014 році процес децентралізації не зменшує обертів, навпаки щороку з’являються нові громади, які на практиці доводять свою спроможність, або ж ні. 

Новостворені ОТГ, отримавши більше аніж зазвичай повноважень, намагаються самостійно господарювати й розвиватися. У когось це виходить, хтось і далі топчеться на місці, а хтось живе за старим принципом «якось воно буде».

Але так, як колись, уже немає. Жителі громади хочуть знати, на що витрачаються кошти, які проекти планує реалізувати обране керівництво і чи взагалі є в такого об’єднання перспектива.

Якщо раніше конкуренції за крісло депутата сільської ради не спостерігалося (престижніше було потрапити в районну чи обласну раду), то зараз навколо цієї громадської роботи цілковитий ажіотаж. За депутатський мандат у сільській раді можуть змагатися від 3 до 8 осіб по округу. Найважче після перемоги новачкам, які вперше прийшли до влади. Бо ж більшість з них навіть депутатських прав та обов’язків не знає. Ніхто не проводить їм лікбезу, не пояснює, що потрібно робити, а що не можна, як діяти в тих чи інших випадках. І виходить, що дорослі дядьки і тітки, можливо, давно успішні в житті, опиняються в повній прострації, зіштовхнувшись із реаліями державної служби. Потрібно приймати рішення, ухвалювати програми розвитку громади, і не на рік чи два, як це відбулося на одній із сесій нещодавно, а на довгострокову перспективу. Треба вчитися розбиратися в бюджетних цифрах, планувати, а головне – господарювати. Бо ж перед виборами всі кандидати щедрі на обіцянки, а після перемоги чомусь забувають, що казали своїм виборцям. 

Не зрозуміло, що краще – старі та перевірені «кадри», які добре знають роботу державної машини, чи нові, які, вперше зіштовхнувшись із таким велетенським механізмом, губляться й не знають що робити. Звичайно, досвід приходить з часом, але до нього треба величезне бажання справжніх змін. Не бутафорських, а цілком реальних. Саме вони в результаті й визначатимуть спроможність територіальних громад, їхніх очільників та депутатів (нових і старих). Зрештою, що б не робили люди при владі, вони мають пам’ятати, що їхні справи завжди скажуть за них більше, аніж вони самі.

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.