Перейти на мобільну версію сайту

13.12.2019

НЕГІДНИКИ, НЕ ЗАВДАВАЙТЕ ПРОБЛЕМ

шухановаЦя ситуація нагадує казку про сірого вовка. Хлопчик пас овець і почав кричати, що вовки напали. Люди прибігли по допомогу, а вовка немає, пожартував. І так кілька разів. А вже коли насправді вовк прийшов за вівцею і пастушок кликав на допомогу, ніхто й не прийшов. Так і в нас: якась мерзота намагається тренувати поліцейських, рятувальників, саперів, вибухотехніків, медиків медицини катастроф і повідомляє хибну інформацію. Нещодавно вже було сповіщення про мінування мосту через Смотрич, але тоді жартівника знайшли. Руху транспорту це не завадило, адже фахівці працювали вночі.

А от 10 грудня на мосту «Лань, що біжить» було завізно: автомобілісти скаржилися, що не можуть вільно подолати шлях у місто. Виявляється, поліція вчергове отримала повідомлення про мінування мосту. Та слава Богу, що це знову був фейк. І таких хибних повідомлень цього дня було по нашій області аж 12. До перевірки інформації про мінування мосту були задіяні всі служби взаємодії. Вони провели повне дослідження мосту, зазирнули у всі шпарини та оглянули територію під мостом. 

Напевне, якийсь негідник намагається перевірити поліцейських на пильність. Інформація поліцейським надійшла на стаціонарний телефон, тому відслідкувати дзвінок виявилося нереально, адже спочатку копи мають зробити запит керівництву «Укртелекому», почекати досить часу, аби там спромоглися відповісти, а вже потім шукай вітра в полі... Бо ж по гарячих слідах ще можна знайти злочинця. Зловмисники це добре знають і напевне в такий спосіб намагаються відволікти поліцейських від інших важливих справ, адже в таких випадках усі наявні сили всіх служб взаємодії мобілізують на виявлення і знешкодження вибухонебезпечних пристроїв.

І байдуже їм, що такі повідомлення тягнуть за собою кримінальну відповідальність за правопорушення, передбачене частиною 1 статті 259 Кримінального кодексу України «Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності».

Цей злочин передбачає покарання у вигляді штрафу від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на термін до трьох років. Якщо це буде зроблено повторно, то жартівника можуть посадити на строк від двох до п’яти років.

Слід нагадати, що поширення неправдивих відомостей створює обстановку загального страху і невпевненості, викликає недовіру до органів влади, може породити паніку, тим самим порушує безпеку суспільства. Тому перед тим, як пожартувати такими речами, потрібно добряче подумати про наслідки насамперед для себе самого.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.