Перейти на мобільну версію сайту

28.09.2018

НЕ СІЙТЕ ПАНІКУ

шухановаОстанніми тижнями містом розповсюджується інформація про викрадення в Кам’янці і нашому районі дітей. Мовляв, під’їжджає чорний джип і з двору зникає дитина. Такі історії можна почути на роботі, на ринку, в маршрутці. І люди так впевнено доводять один одному суцільну брехню, що і самій хочеться повірити. Хтось прочитав у соцмережах про викрадення малечі й застережливу інформацію поліцейських про ймовірні випадки, щоб вберегти недбалих батьків і провести профілактичні заходи. 

Діти – це джерело підвищеної відповідальності, і батьки мусять бути пильними й не випускати з поля зору своїх чад. Зайнятість на роботі і вдома, втома зазвичай знижують пильність, та з цим жартувати не можна. Адже багато спокус є для потенційних крадіїв. Діти самі бігають у дворі, їх посилають за покупками. Здавалося це все вчить їх самостійності, але інколи така самостійність може призвести до біди. Не можна дітей випускати з поля зору, не можна бути безпечними, адже потім така безпечність може для вас же вилитися нервами.

А ще бувають випадки, коли діти щось самі видумують чи перекручують. Дитина приходить додому зі школи і розповідає батькам, що після уроків до неї на вулиці чіплявся дорослий страшний дядько. Батьки описують ситуацію в соцмережі, яка впливає на людей, і в гонитві за лайками та обговореннями дорослі забувають звернутися в поліцію.

За твердженням поліцейських, у нашому місті та районі немає випадків викрадення дітей. І не потрібно панікувати, але пильність буде не зайвою і дітей без нагляду не залишайте. Крім того, дорослі люди, перехожі не мають права проходити повз підозрілі ситуації, які стаються на вулиці.

Батьки, вихователі, вчителі мусять розповідати дітям основні правила безпечної поведінки: ніколи не розмовляти із незнайомими людьми. На всі запитання особистого характеру: «Як тебе звати?», «А батьки вдома?» не відповідати і швидко відійти. На запитання загального характеру: «Це вулиця так-то?», «А зараз така-то година?», які передбачають стверджувальну відповідь, говорити: «Так» або «Не знаю, запитайте в дорослих».

Маніпулятивні шахрайські техніки починають діяти з моменту стверджувальної відповіді жертви, а тому невинне «Так» є особливо небезпечним. Коли невідомі наполегливо вступають у розмову, варто голосно привернути увагу навколишніх фразами типу: «Не чіпайте мене!», «Люди, допоможіть!». Ходити треба лише за попередньо обговореним із батьками маршрутом. Не варто ходити «глухими» вулицями, сідати і наближатися до авто з відкритими дверцятами, повідомляти будь-кому код замка вхідних дверей та впускати в під’їзд. Домовтеся з дітьми про слова паролі (попередження про небезпеку). Також не можна брати подарунки від незнайомих людей.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.