Перейти на мобільну версію сайту

08.12.2017

НАЙКРАЩИЙ ПОРАДНИК

Андрій ПавловськийКажуть, що спокійний і щасливий той, хто живе в злагоді зі своєю совістю. А пропащий той, хто поступився нею задля вигоди або ж узагалі відрікся через власний егоїзм. І ця істина безсмертна. Адже совість – це той дзвіночок, що нагадує про нашу людяність і порядність, який завжди безупинно сигналізує нам. Тільки слухай-прислухайся. Але чи так вже й часто ми прислухаємось до нього? Чи частіше робимо вигляд, що ніякого сигналу нема? 

Відповідь на ці запитання, звісно, буде неоднозначною. Бо кожен живе як знає – хто по совісті, а хто навпаки – зовсім забувши про неї (ніби й не було такої) та перетворившись на «ЦЕНТР ВСЕСВІТУ». А ми ж народжуємось із совістю усі без винятку. Лише залишається її розбудити. Народжуємось з отим не схожим ні на що внутрішнім голосом, який завжди підказує нам, як бути в тій чи інший ситуації, як вчинити по совісті. Саме він (внутрішній голос), наче ті терези, все ретельно зваживши, орієнтує нас на те, що хороше, а що погане, де добро, а де зло. Та, на жаль, ми не завжди чуємо його.

Загрубіли чи народились такими? Певно, обидва варіанти вірні. Бо одних зіпсувало суспільство зі своєю низкою згубних впливів та персон, а інші, як-то кажуть, стали жертвами обставин – гени зіграли свою роль... Тоді все безнадійно чи, все-таки, є світло в кінці тунелю?

Дилема насправді проста. Ви або за одних, або за інших. Нейтралітету немає. А от боротьба запекла. Бо совість, наче хробак, що безжально точить зсередини того, хто ступив на згубний шлях, і не зупиниться доти, доки не виведе з нетрів, доки всередині вас усіма барвами веселки не запурхають метелики, піднявши знамено перемоги. Або ж здасться, не впоравшись із «чорним драконом»...

Моральність, доброта, справедливість, порядність та чесність – певно, найяскравіші ознаки совісті, що ведуть до спокійного і щасливого майбуття. Тільки прислухаючись до свого внутрішнього голосу, кожен крокуватиме вірним шляхом, розвиватиметься, удосконалюватиметься. Його не гнітитимуть ганебні вчинки, не приходитимуть до світлої голови згубні думки та підступні плани. Ніщо порочне не матиме шансу. Тільки б умів кожен із нас слухати власну совість – свого першого і найкращого порадника. Іноді більшого й не треба.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.