Перейти на мобільну версію сайту

31.05.2019

НАВЧІТЬСЯ ЧУТИ СВОЇХ ДІТЕЙ

Фурман-1За день світова спільнота буде відзначати гарне і душевне свято – День захисту дітей. На мою думку, будь-які заходи, які проводяться в цей день, є важливими й необхідними. Серед безліч свят, що відзначають дорослі, діти знають, що в них воно є також. Їхнє, власне. І, насамперед, це говорить для них про те, що разом з дорослими вони мають рівні права.

Нещодавно моя близька знайома і подруга сказала, що діти – це головний подарунок життя. Не просто подарунок на чергове свято, а подарунок долі. І тільки її прихильність до нас визначає, чи гідні ми в цьому світі бути батьками.

У кожного життя складається по-різному. У когось вирує, у когось пливе човником по тихій воді. Але, коли в життя вривається слово «дитина», світ перевертається навколо. І настає період кардинальних змін. 

Думаю, що зі мною погодиться кожний, що так, як змінює батьків дитина, її не змінить ніщо. Саме від дитини залежить формування нашого характеру, переоцінка власних цінностей, визначення пріоритетів у житті. Ви ніколи не замислювалися, що саме діти є тим маяком і провідником, який вказує нам на правильний шлях?! Особисто я це зрозуміла, коли мій 14-річний син почав зі мною відверто спілкуватися на різні теми. За певні питання, в яких була некомпетентна, мені було навіть соромно. Період «чомучки» пройшов, настав період слів «для чого» і «як ти вважаєш, це правильно». І ви знаєте, часто ловлю себе на думці, що не маю права на помилку, або, з його точки зору, неправильну відповідь. Адже від неї теж залежить його віра чи сподівання у щось.

Ми часто нарікаємо на те, що наші діти радикально відрізняються від нас, мовляв, це інше покоління. Стандартний шаблонний вираз, який століттями гуляє по світу. Але що ж тут поганого, коли кожна генерація має свою епоху, свої стандарти, свої досягнення? Це ж круто! Дивлячись на прикладі своєї дитини, я пишаюсь тим, скільки і чого він мене навчив, починаючи від народження і завершуючи постійними повчаннями та дебатами зі мною. 

Узагалі, дотримуюся думки, що з дітьми не потрібно сваритися. Ні, на помилки, звісно, вказувати, але в той же час вчити їх аналізувати. Тільки тоді дитина самостійно зможе розвиватися. Намагаюся ніколи не змушувати його робити те, чого він не хоче. Він має сам вирішити, що йому в житті необхідно. Я ще з ранніх літ навчилася його слухати і чути, і це раджу всім батькам. Це максимально полегшує спілкування, результат якого буде відчутний вже коли дитина піде в доросле життя і навчиться бути самостійною. І останнє, що я б порадила батькам: навчіться з легкою душею відпускати своїх дітей. І тоді вони завжди будуть шукати дорогу додому.

Тим, хто планує мати дітей, бажаю удачі. Тим, хто має, – терпіння і розуміння. Любіть їх і вони вдвічі віддадуть вам цю любов!


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.