Перейти на мобільну версію сайту

09.08.2019

НА РИНОК ПО ХВОРОБУ

наталія-200Протягом минулого місяця в Кам’янці-По­дільському зареєстровано 30 випадків захворювання гострими кишковими інфекціями, з них серед дітей у 11 випадках, що склало 37% від всіх захворілих. Про це повідомляють лікарі-епідеміологи Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України.

Як зазначають медики, серед факторів передачі інфекції в більшості випадків переважають фрукти та ягоди (41%), а також м’ясні продукти (27%). Із проведених епідрозслідувань встановлено, що продукти харчування переважно були придбані на стихійних ринках міста і в більшості випадків кишкові інфекції виникли внаслідок порушень реалізації продуктів, а також недотримання правил особистої гігієни та порушень при обробці сировини.

Про необхідність ліквідації стихійних ринків наша газета писала неодноразово. Базарні війни, які час від часу спалахують на вул.Князів Коріатовичів, дивують своєю ірраціональністю.

Продавців, котрі розставляють свій товар на землі, час від часу ганяє поліція, але результату від цього не так вже й багато. Тільки й того, що з однієї частини вулиці базарники перемістилися на іншу. І тепер уся частина від оптового ринку аж до рогу вулиці Князів Коріатовичів і проспекту Грушевського закладена вирощеною на присадибних ділянках продукцією. Пройти тут неможливо. Продавці стоять у кілька рядів, пропонуючи кожен свій товар. Чого тут тільки немає – запилені сир і сметана, молоко в сумнівних пляшках, фрукти і овочі на різний смак та гаманець. Продавців сила-силенна, а в певні дні здається, що ця торгова вервечка дотягнеться аж до Центрального стадіону.

А тим часом місця в павільйонах на ринку хоч відбавляй. Хіба не можна організувати цивілізовану торгівлю, щоб було зручно і продавцям і покупцям? Можливо, і ризик захворювання гострими кишковими інфекціями тоді б значно знизився. 

А наразі варто сподіватися лише на свідомість покупців. Хочете безпечний товар, не купуйте його з рук чи з землі. А якщо купуєте, то тільки в тих людей, яких добре знаєте. Якщо не буде попиту, то зникне і пропозиція. Убезпечуйте себе, своє і рідних здоров’я від неякісних продуктів, тоді, можливо, не доведеться платити двічі – і за неякісний товар, і за ліки від інфекційних хвороб у аптеці.

До слова, нинішнє суспільство вирізняється своєю неімунізованістю. Те, що раніше не було ані вакцин від хвороб, ані дотримання календарного плану щеплень, сьогодні новому поколінню відгукується масовою появою таких хвороб, як кір, дифтерія тощо. Людська байдужість відгукнулася наслідками, які маємо сьогодні. Тож не варто бути байдужими до власного здоров’я. Бережіть себе!


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.