Перейти на мобільну версію сайту

01.07.2020

МИСТЕЦТВО СПІЛКУВАННЯ

Жоден наш день не проходить без спілкування. І це не є дивним для будь-кого. «Чому?», – запитаєте ви. Бо для нас це важливо. Воно – одне із перших потреб. Ще й таке різне: особисте, дружнє, ділове або ж пересічне. Проте чи є кожен із нас вдалим співрозмовником? Як гадаєте?..

Задумались, чи не так? І це передбачувано. Бо потрібно іще багато чого, окрім вміння вимовляти слова. Це ціле мистецтво! Свого часу св. Василій Великий написав: «Насамперед треба намагатися уникати нерозсудливості в розмові, а саме: запитувати без сварливості, а відповідати без зарозумілості; не перебивати, коли хтось говорить про щось добре; не накидуватись на когось і не хвалитись своєю мовою». І у цих словах є зерно істини. Тим паче, що їм століття. Тож над мистецтвом спілкування задумувались давно. І нині це мистецтво залишається актуальним й наразі.

Сьогодні, через брак часу та великі відстані, ми дедалі більше спілкуємося віртуально. На допомогу нам приходять різноманітні гаджети, що безпосередньо ведуть в тенета Інтернету та соціальних мереж. Тут ми знаходимо собі нових друзів, листуємося з абсолютно незнайомими особами, сперечаємося на різні теми, вітаємо одне одного із різними святами, але, на жаль, все частіше найрізноманітнішими смайликами та однотипними картинками. А власних побажань
чомусь все менше і менше Як і живого спілкування… Деградація, чи не так?

Безперечно, що всі ці сучасні можливості – річ хороша, але, погодьтеся, їх надмірне використання веде суспільство зовсім не в тому напрямку. Те, як людина викладає свої думки, як уміє дискутувати, каже нам багато про що. Але при цьому, будучи по інший бік гаджету, ми не бачимо виразу її обличчя, не чуємо, яким тоном вона говорить, з якими емоціями і жестами. А це стає в свою чергу джерелом непорозуміння та агресії. Також ми у реальному житті все важче знаходимо спільну мову з близькими, колегами, клієнтами, сусідами й друзями…

А це насправді НАДважливо! Бо спілкування – це не лише слова, це взаємодія, спільні інтереси, обмін інформацією, така необхідна жива комунікація… А ще, як стверджують психологи, чуттєве пізнання предметів навколишнього світу та гарант перемог, адже успішне спілкування – основа результативної діяльності в будь-якій сфері нашого життя! Тож давайте спілкуватись частіше! І робити це майстерно!

Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.