Перейти на мобільну версію сайту

19.04.2019

МУСИМО БУТИ ПИЛЬНИМИ

шухановаМинулого тижня прикра новина про мор живності поблизу села Великий Жванчик облетіла всю країну. Загиблих тварин і птахів виявили мисливці. Вони й пов’язують це жахіття з обробітком полів отрутою від гризунів, якими харчуються дикі тварини та птахи.

І от нарешті Держпродспоживслужба в Хмельницькій області, представники якої виїжджали до Великого Жванчика, повідомили результати дослідження трупів птахів та тварин. «Уже є результати лабораторних досліджень. Їх робили в двох напрямках – як на виявлення інфекційних захворювань, так і на отруєння. Дослідження на інфекційні захворювання показали, що збудника будь-якої інфекційної хвороби не виявлено. А от щодо токсикологічних досліджень, то тут ситуація дещо інша: тими можливостями, якими володіє наша лабораторія, токсин, який може бути наявний в шлунках птахів і тварин, ідентифікувати не вдалося. Тобто, причиною загибелі може бути або ж невідомий токсин, або навпаки – новітній, якого в нашій лабораторії визначити не можуть. Надалі лабораторія буде допрацьовувати цей момент, щоб визначити, який саме токсин став причиною загибелі птахів і тварин», – повідомив Лев Хоміч, головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Тим часом у Дунаєвецькому райвідділі УМВС України повідомляють, що з заявою про порушення справи щодо масової загибелі тварин та птахів ані жителі села, ані представники старостату Великого Жванчика до місцевих правоохоронців не зверталися. Людям, напевне, байдуже чи просто впевнені, що ніхто, нікого і нічого не шукатиме. А що стосується старостату, то їм теж може бути байдуже, а ще може бути, що аграрій, який тримає там поля, підплатив, аби ті, хто має дбати про добробут і безпеку людей та навколишнього середовища, просто мовчали. Крім того, дуже цікаво, як там, у Великому Жванчику, лікують і проходять реабілітацію діти, які часто хворіють хворобами органів дихання. Невідомо, якою хімією отруїли не лише тварин і пернатих, але й землю, воду, повітря. Невідомо, як ця отрута, навіть у найменших дозах, поведе себе в людському організмі, які органи постраждають і які наслідки будуть не лише для нинішніх поколінь, а й взагалі для багатьох наступних. Якою це нелюддю потрібно бути, аби дбати лише про власні статки і кишені? За такі злочини проти природи і людей потрібно дуже суворо питати і не заплющувати на такі «дрібниці». Будемо сподіватися, що цей випадок – виключення, а не система для тих, хто має потребу обробляти поля.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.