Перейти на мобільну версію сайту

09.05.2019

МАМО! Я ТЕБЕ ДУЖЕ ЛЮБЛЮ!

Фурман-1Є такі свята, які, можливо, чітко не прописані в хронологічному календарі. Вони є, але, власне, цінність їхня не для всіх буває важливою. Є професійні свята, а є ті, що змушують нас замислюватися над тим, заради чого ми живемо. Одним із таких є День матері, який щорічно відзначають у другу неділю травня. 

Здавалося б, просте банальне свято, але, як на мене, воно є важливим. Саме минулого року влітку я зрозуміла, що не бачу свого життя без однієї єдиної людини в світі. Не бачу його без моєї мами!

У кожного існує поріг власних почуттів. Ми часто нарікаємо на виховання, на гіперактивну турботу зі сторони матерів, але рідко задаємо собі питання: «Чого вартує їм їхня любов до нас?».

Я не буду судити і говорити про чужих мамів, про те, яке в них бачення життя їхніх дітей. Я знаю і бачу час від часу, як мами моїх подруг дбають про нас. Як мінімум назву двох – це Олена Іванівна й Алла Миколаївна. Вони просто живуть нами. Приховуючи якусь свою дозу почуттів, щоб не дратувати нас. Вони як маяк, дійсно ведуть по життю. У всьому.

Про свою маму хотілося б цього разу сказати щось особливе. Вона сильна вольова жінка, яка пройшла багато випробувань. Бути завжди першою у навчанні дуже важко. Вміти знаходити компроміси – теж. І навчитися володіти собою непроста наука. Сталеві нерви цієї жінки ніхто ніколи не бачив. Шкодую за тим, що це все я зрозуміла вже потім з роками, коли і сама стала мамою...

Мама ніколи не хотіла, щоб я бачила її біль чи труднощі. Вихована у патріархальній родині, вона вчила мене бути гідною її і мого батька. Ніколи не проявляла слабкість. Завжди і у всьому була мудрою, і завжди підтримувала мої, навіть нецікаві ідеї. Вчила падати й підніматися. Ніколи й нікому не вклонятися. Поважати власний вибір і вибір моїх друзів. Мати гідне обличчя перед труднощами. Дбати про тих, хто дійсно потребує допомоги. Кохати і бути коханою.

Мама ніколи це не озвучувала, але я розуміла її з півслова. Перший раз я побачила її безпорадною, коли цього літа їй діагностували рак. У цей момент у мені ввімкнулася вже я, як мама. Я усвідомила, яка відповідальність лягла на мої плечі, і скільки ще всього нам потрібно зробити. Зрозуміла, що свого часу мамі мало приділяла уваги. Що була в чомусь цинічною і байдужою. Але... Тепер вона для мене понад усе!

Мамо! Я тебе дуже люблю! Хочу, щоб ти ніколи не відчувала нестачі нашого спілкування. Я завжди буду поряд!

Шановні читачі, привітайте своїх матерів зі святом!

Дивіться також:




Повернення до списку




Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:










Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.