Перейти на мобільну версію сайту

27.04.2018

ЛИШЕ БИТТЯ ВИЗНАЧИТЬ СВІДОМІСТЬ

шухановаДнями прочитала цікавий історичний факт про те, як у Німеччині досягли чистоти. Довгий час німці вивалювали сміття, золу, здохлих домашніх тварин, кістки і помиї з кухні просто за паркан, або куди доведеться. Як результат, мали антисанітарію, хвороби і загиджені до неможливості села і міста. Як ми сьогодні, лише б за поріг.

Графа Вюртембергського дістав цей сморід, і він почав видавати укази, що, мовляв, гній і лайно, яке виробляють скотина і люди, треба вивозити за околицю або хоча б «на річку», причому тільки вночі. Укази звичайно проігнорували, оскільки перевіряти їх виконання було нереально, а поліцію до кожного сараю ставити було дорого, та й хабарі і частування для служителів закону скасувати було важко.

Тоді граф видав новий указ, у результаті якого в містах різко стало чисто. Суть указу зводилася до наступного: якщо ви помітили, що ваш сусід декілька тижнів не прибирає сміття і не донесли на нього, то покараний буде не тільки він, а й ви. А якщо ви донесли, то у вас є право на частину його землі. У результаті щосуботи всі демонстративно і ретельно прибирали сміття перед своїм двором, резонно побоюючись доносів і сусідських підступів.

З одного боку, можна розглядати такі методи, як державний примус до наклепів і насильства над свободою особистості. З іншого боку, люди дуже швидко навели в своїх селах і містах ідеальний порядок. Пізніше в нацистській Німеччині лише за брудні вікна досить жорстоко наказували господинь.

У ставці фюрера під Вінницею його соратник Мартін Борман ділився враженнями від поїздки довколишніми селами. «Кожен із нас, випивши стакан сирої води, одразу захворіє, – розповідав за столом під час вечері 22 липня 1942 року. – А ці люди живуть у багнюці, серед бруду, п’ють якусь жахливу воду зі своїх колодязів і річок і нічим не хворіють».

Спадає на думку, що ми приречені жити в багнюці і це нам подобається. Бо ж вже за власним порогом можна смітити, не потрібно прибирати. Сподіваються, що прийде якийсь добрий дядько і прибере їхній непотріб. Та й контролюючі органи чомусь безсилі, бо нас з вами охороняють закони приватності. Тому сусід бачив, що кидають, сповістив куди потрібно, а йому у відповідь: «Чим доведете?». Або є ще інший варіант: сповістив про порушення правил благоустрою в поліцію, то й доведеться кілька років відписуватися, навіщо побачив. Тому вважаю, що потрібно посилити контроль і відповідальність за засмічування. Ми маємо робити зауваження, коли бачимо порушення.

Биття точно визначає свідомість. Тому, аби в нашому місті стало чисто, потрібно бити гривнею, причому досить відчутно, за те, що кидають з балконів недопалки, пляшки, сміття. За те, що не втрапив в урну і пішов далі...


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.