Перейти на мобільну версію сайту

20.04.2018

КИНУТИ ЯК ПЛЮНУТИ

наталія.jpg2018 рік для багатьох аграріїв запам’я­тається, як рік страйків та митарств. Є така приказка: «За моє жито, мене й бито». Саме вона найяскравіше характеризує ситуацію, що нині склалася в агросекторі країни, зокрема для дрібних та середніх агровиробників.

Після серії страйків наприкінці минулого та на початку теперішнього року, влада вирішила придушити аграрні «повстання» досить витонченим способом, кинувши людей на гроші. Погодьтеся, ніщо так не йде в науку, як покарання гривнею. За кілька тижнів до початку посівної, як грім серед ясного неба, з’явилась інформація про те, що одна з найбільших компаній з виробництва добрив та засобів захисту рослин «Імперія Агро» трісла по швах, заборгувавши банку чималеньку суму. Керівник банку, колишній кандидат у Президенти, згодом відхрещувався від штучно створеної ситуації та обіцяв всіляко сприяти аграріям, аби ті могли повернути вкладені в «Імперію» гроші чи хоча би забрати товар.

З 1 квітня кілька сотень керівників агропідприємств з усієї країни поїхали в головний офіс компанії, що у Кропивницькому, аби повернути своє. Думали, заберуть зі складів продукцію, за яку заплатили гроші, і конфлікт буде вичерпано. Натомість, залишилися очікувати не один день і навіть не тиждень.

Скандали, бійки, взаємні звинувачення, спроби домовитися, навіть вести тристоронні перемовини (між банком, компанією-боржником та аграріями) великого результату не дали. Хлібороби чи не щодня отримували чергову порцію приниження. Спочатку їх лякали «тітушками», потім віддавали товару тільки на 40% від вартості проплаченого, або ж погрожували взагалі нічого не віддати. Зрештою, комусь набридало чекати, хтось підраховував збитки, які обчислювалися не однією сотнею тисяч гривень (в когось і кількома десятками мільйонів), а дехто взагалі повертався ні з чим додому, де за всіма термінами горіла посівна. 

Обвішані боргами, обкладені податками й соціальними угодами – такі сьогодні реалії в агровиробників країни. Колись працювати біля землі було не тільки збитково, а й непрестижно, а як тільки агросектор перетворився в бізнес і почав давати якісь прибутки, охочих нажитися стало хоч відбавляй. Зрештою, це стосується усіх без винятку сфер. Направду хвилює не те, хто кому винен і з ким не розрахувався, а в який спосіб це робиться.

У нашій країні когось на щось «кинути» чи «розвести» – як плюнути. Схем, щоб обдурити, хоч греблю гати. Та найприкріше, що всі вони йдуть зверху, аби прибити тих, хто знизу і ще має хоч якусь гідність.


Дивіться також:
Повернення до списку
Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.